בעקבות הפגישה: העלאת הקנסות תידחה?

חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני נועדו עם ראש הממשלה על רקע התנגדותם להעלות את גובה הקנסות למפרים את הנחיות משרד הבריאות.

ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א | עודכן: 07:04

בעקבות הפגישה: העלאת הקנסות תידחה? -ערוץ 7
גפני וליצמן
צילום: דוברות

כשבוע לאחר שאישרה ועדת השרים את העלאת הקנסות על מוסדות חינוך שיפתחו שעריהם בניגוד להנחיות משרד הבריאות, נועדו אמש (ראשון) ראשי יהדות התורה חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני עם ראש הממשלה נתניהו.

הפגישה התקיימה על רקע התנגדותם להעלות את גובה הקנסות. מלבד סוגיית הקנסות שוחחו הצדדים אודות היתכנות חקיקת חוק הגיוס ושאר נושאים העומדים בליבת האינטרס החרדי. לפי שעה, לא ידוע על מועד מחודש להמשך חקיקת החוק להעלאת הקנסות.

בשבוע שעבר מתח ליצמן ביקורת חריפה על ראש הממשלה ובישיבת הסיעה של יהדות התורה אף צוטט כמי שמצביע על נפתלי בנט כאלטרנטיבה שלטונית בתמיכת יהדות התורה. בהמשך הבהיר סגן שר החינוך מאיר פרוש כי הדברים של ליצמן נאמרו על דעתו בלבד.

אך גם גפני תקף בשבוע שעבר את נתניהו. "אומרים שאנחנו מצליחים לגרום לרה"מ לשנות את ההחלטות שלו, נראה לי שהוא עושה את זה בכוונה. למה הוא מביא החלטות חסרות היגיון? בגלל שמדובר בחרדים", אמר בראיון ל'כאן רשת ב'.

הוא הוסיף כי "אנחנו הולכים עם הימין כי הציבור המסורתי נמצא בימין אבל נתניהו לא יכול להיות רגוע כי הזעם אצלנו הולך וגובר. זאת כפיות טובה כלפינו – לפחות לשבת איתנו ולדבר לפני שמקבלים החלטות דרקוניות כאלה, לא נאפשר את זה בגלל שההיגיון לא מאפשר את זה. אם רה"מ לא נוהג בהיגיון אנחנו כן נוהגים בהיגיון".