אייל גרינבאום: מתגייס ומגייס למען 'שיח סוד'

לפרטים נוספים והצטרפות ליוזמה - לחצו כאן

איש העסקים אייל גרינבאום ורעייתו שושי, החליטו באחרונה, דווקא על רקע משבר הקורונה, להקדיש ספר תורה עבור בחורים עם מוגבלות בישיבת "אוצר התורה" של עמותת 'שיח סוד' לשילוב הדדי בקהילת בית שמש.

"אני עוסק בציוד רפואי כבר 28 ובמסגרת הציוד הרב שסיפקנו בקורונה, קיבלתי החלטה שבתקופה כזו מתוך ערבות הדדית ועזרה לאנשים, שאנחנו רוצים לתרום ציוד מיגון למוסדות ואנשים שצריכים", מספר לנו גרינבאום כיצד החליט לקדם את כתיבת ספר התורה.

לדבריו, "פניתי לנציגה של העמותה והכנו יחד רשימה וכשאני בא לצאת היא הכירה לי את מנהל הארגון. הוא הודה לי על כל העזרה ואז שאל אותי: 'מה דעתך לתרום חצי ספר תורה'. הוא ממש התפרץ לדלת פתוחה כי בדיוק יום לפני כן ישבתי עם אשתי והצעתי לה לתרום ספר תורה לזכות הורינו. ביקשתי מעט זמן למחשבה ואחרי יומיים הודעתי שאשמח לתרום. זה הספר השני שאנחנו כותבים. קצת לפני הקורונה הכנסנו ספר תורה לזכר חתן שלנו שנהרג בתאונת דרכים לישיבה בכוכב השחר. ספר התורה לשיח סוד היה מבחינתנו סוג של סגירת מעגל".

גרינבאום מלווה את עמותת שיח סוד כבר שנים רבות. "בשיח סוד יש אנשים בעלי לב זהב. יש שם ילדים ונערים מכל גווני האוכלוסייה ונותנים להם את הנשימה. השליחות של הרב שמעון לוי והצוות היא עצומה. אני חושב שלהכניס ספר תורה למוסד כזה זו זכות גדולה מאוד. אני עצמי מעסיק בעלי מוגבלויות בחברה שלי ואני חושב שבורא העולם שלח לנו הזדמנות ייחודית עבורנו".

הוא קורא לעם ישראל כולו להצטרף אליו. "אני פונה לכל החברים שלי ולכל עם ישראל, בורא העולם נתן לנו את הקורונה ואין לנו מושג למה, אבל יש לנו הזדמנות לעזור אחד לשני ולסיים את ספר התורה. שיח סוד זה מפעל אדיר וספר התורה מאחד את כולם. אנחנו יכולים להוציא 50 שקלים במאפייה או במכולת, אפשר להוציא סכום כפול ומכופל על ספר התורה וזה ייתן לכל אחד סיפוק רגשי רב".

לפרטים נוספים והצטרפות ליוזמה - לחצו כאן