רוני גמזו
רוני גמזו צילום: David Cohen/FLASH90

"תוכנית הרמזור תידחה, ויש סיבות לאופטימיות בנוגע לחידוש הפעילות בבתי הספר", כך אומר ממונה הקורונה הפורש, פרופ' רוני גמזו, בראיון לעיתון "ישראל היום".

"תוכנית הרמזור לניהול התחלואה ברמה המקומית היתה צפויה לחזור לחיינו בעוד שבוע בדיוק, אך בשל העלייה בתחלואה יישומה ידחה", מבהיר פרופ' גמזו שמציין כי "ככל הנראה, תאריך ההפעלה של התוכנית יהיה ב-‭22‬ בנובמבר".

תוכנית הרמזור מותנית בירידה למספר נדבקים של ‭ 500‬ ליום ובמקדם הדבקה של ‭ ,0.8 ‬ יעד שבו כרגע לא עומדים - ולכן קיים חשש שיישומה יתעכב עוד.

"יצאנו מסגר ב-‭18‬ באוקטובר, ואנחנו נמצאם כרגע לקראת השלב השלישי", מציין פרופ' גמזו, "במתווה היציאה קבענו את חזרת הרמזור בשלב שלוש או ארבע לפי נתוני התחלואה. לנוכח המורכבות כרגע עם מקדם ההדבקה יש יותר חשש להקלה בהתקהלויות על פי צבעים, אבל הכוונה שזה יקרה סביב ‭ 22‬ בנובמבר".

ההחלטה, לדבריו, בסופו של דבר, "תהיה בהתאם למספרי הנדבקים ולהחלטה של הקבינט, ותלוי במדיניות של מי שינהלו את האירוע".

יישום התוכנית של גמזו צפוי לצאת לדרך כשבוע לאחר סיום תפקידו. המודל צפוי לעבור התאמות קלות בשיטת הניקוד לערים וגם בהגבלות. הוא צפוי להתחיל בצורה זהירה יותר מהמתוכנן עם התקהלות של 100 איש בשטח פתוח ו-‭50‬ במקום סגור. "ברור שאם לא נתקדם בצעדי הפתיחה, אם ניעצר בגלל היקף התחלואה עוצמת הרמזור תפחת כי ענפי משק נוספים לא ייפתחו", אומר הממונה על המאבק בקורונה, "לכן חשוב להצליח לפתוח את המשק ולנהל את היישובים לפי מדדי תחלואה".

הוא התייחס גם להשפעת ההקלות הנוכחיות על התחלואה. "לגבי פתיחת כיתות א'-ד' - אני אופטימי. אני לא מזהה כרגע תחלואה הולכת וגדלה בגילי ‭ .10-6‬ אנחנו מתנהלים יותר בזהירות. פתיחת החנויות היא דבר הכרחי. אי אפשר לנהל מדינה ללא מסחר בסיסי. עצם העובדה שמדברים על חנויות רחוב בהגבלות שקבענו זה מתווה יחסית בטוח. נצטרך להמשיך לראות. אני מציע לכל בעל חנות וסוחר לא להיות שאנן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו