מיזם מצאתיך
מיזם מצאתיך יח"צ

העולם משתנה מיום ליום, משנה לשנה, מדור לדור. לפעמים השינוי הוא דרמטי. אתמול לא הייתה קורונה, היום יש. לפעמים השינוי הוא זוחל, הדרגתי, ועדיין – משמעותי מאוד.

רווקות מאוחרת למשל, היא שינוי שכזה. לכו אחורה עשר שנים, היא איתנו, ועוד איך. לכו אחורה עשרים שנים, היא נמצאת שם, בניצנים ראשונים. אבל לפני 30-40 שנה העולם לא הכיר את הבעיה הכל כך מדוברת הזאת. פשוט לא.

מה קרה? איך הגענו למצב שבו מספרים מבהילים של בנים ובנות מוצאים את עצמם איכשהו "מחוץ לתמונה"? עולם השידוכים ידע אתגרים מיוחדים מאז ומתמיד, אבל כאן מדובר על משהו אחר לגמרי. אין מי שמחוסן.

תעברו על הפרופילים באתרי היכרויות או בקלסרים של העוסקים בתחום ,ותראו - בחורים ובחורות זהב עם מידות טובות ושמחת חיים, בוגרות מדרשה אחרי תואר שני, יוצאי יחידות קרביות שמחפשים עשייה ערכית במגזר הציבורי – כולם נמצאים שם. הולכים ומתבגרים מהצעה להצעה, הולכים ונשחקים מדייט לדייט. החופה עדיין לא נראית באופק.

בתוך המצב הזה ישבנו לפני 20 שנה ושאלנו את עצמנו - מה לא עשינו? היינו זוג בשנות נישואיו הראשונות. כאבנו את הכאב של חברינו וחברותינו, ועשינו לא מעט כדי לעזור להם. היינו עמוק בסצנת השידוכים, עם קלסרים עבים וראיונות וים של הצעות. העסקנו עובדים בשכר, יצרנו שיתופי פעולה עם שדכנים אחרים, גייסנו תרומות והקמנו ארגון של ממש.

היינו מסורים ומקצועיים. עבדנו על טפסי ההרשמה שלנו ודייקנו אותם שוב ושוב, כדי שההצעות שנספק יהיו רלוונטיות במיוחד. לקח הרבה זמן עד שהפנמנו שאנחנו עובדים על ריק. התוצאות היו זניחות. פשוט כך. זו לא הייתה רק התחושה שלנו. כל מי שעבד במקביל אלינו סיפר סיפור דומה.

לא הרמנו ידיים. פנינו לייעוץ מקצועי, ייעלנו ודייקנו עוד יותר את התהליך, הוספנו משובים ודפי דיווח. התוצאות היו נחמדות, קיבלנו הרבה פידבקים חיוביים על היחס הנעים, על האמפתיה, ההקשבה, ההכלה והסבלנות. אבל דבר אחד לא קיבלנו – חתונות במספרים גבוהים. בשלב הזה כבר הבנו את המסר: הכוונה טובה אך הדרך ככל הנראה איננה נכונה.

בינתיים, בחלק אחר של חיינו התחוללה מהפכה בפני עצמה. למדנו אימון, התאמנו בעצמנו והתחלנו לאמן אחרים. בשלב מסוים התחלנו לשאול את עצמנו: למה לא לחבר אחד ועוד אחד? למה לא לרתום את כלי האימון, שמחוללים מהפכות בכל כך הרבה תחומים, לטובתם של כל מעוכבי החתונה היקרים ללבנו?

טוב, למה כן, בעצם? מה הקשר? אימון חותר ליעד שנמצא בטווח השגתו של המתאמן. שינוי בקריירה, הורדת משקל, רכישת הרגל מועיל או גמילה מהרגל מזיק. מה לשיטה הכל־כך מעשית הזו ולחתונות, שתלויות באהבה וב"בת קול" שמכרזת עוד לפני יצירת הוולד "בת פלוני לפלוני"?

הרעיון המוזר דרש מאתנו לחדד את תפיסותינו. הלכנו להתייעץ עם אנשי מקצוע, עם דמויות תורניות שהיינו קשורים אליהן (נציין במיוחד את אבינו היקר הרב יוסף בן שחר שמתורתו ינקנו הכל, והרב יהושע שפירא, שליווה אותנו רבות בעצה ובהדרכה), ובסופו של דבר הגענו להכרה ברורה – חתונה היא בהחלט יעד אפשרי ומעשי לאימון זכינו והטווינו את המושג "אימון לחתונה".

ממתאמנים הפכנו למאמנים, לאחר הכשרה מקצועית כמובן. התחלנו לאמן. במקום לשתף פעולה עם הקונספציה שמטילה את האחריות על הסביבה – העברנו את האחריות לבעלי האינטרס העיקרי: החתן והכלה העתידיים. במקום להציע עוד הצעה לבחורה שרשימת הדייטים שלה כבר עברה את ה-100, הזמנו אותה לבוא לעבור תהליך פנימי שייתן לה כלים לגשת לקשר הבא בצורה אחרת. היום, מפרספקטיבה של כעשר שנים, אנחנו יכולים לומר בוודאות שזה פשוט עבד. זה היה מהפך אמיתי, והפעם – גם במספרים!

זו שמחה גדולה זו בשורה!

סוף סוף גם בדור הנפלא והגדול שלנו יש מענה. יש מענה לביקוש הרב , לטלפונים הרבים כל כך – כן, יש תשובה, תשובה שמחה: אפשר לבוא להתאמן אימון לחתונה, ולהגיע לבית שלך. את /ה סולל את הדרך שלך, מוציא את האמת שלך ממך אנחנו המלווים, המדריכים. יש זמן כי זה מקצוע, יש תרגילים יש כלים, לכן ב"ה, כל אחד יכול. זו בשורה!

מילה שלנו: מי שמאמין שהתהליך הוא בידיו ומתחייב לתהליך שדורש סבלנות גבורה והתמדה, זוכה ועומד מתחת לחופה מאושר תוך פרק זמן קצר.

שואלים אותי: "איך את מעיזה להבטיח שמי שבא אליך ומתמידה מתחתנת?"

התשובה פשוטה: אני לא קוסמת ואין כאן דבר פלאי. פשוט אהבה, חתונה וזוגיות מאושרת, הם טבעיים ופשוטים. זוהי יצירה כמו כל שאר היצירות הטבעיות שהם ענין של אמונה הבנה והתמדה, וכשהאדם עצמו עמל ומתמיד ליצור אותם, מתייגע ולא עוזב את הדרך בחכמה, סבלנות וגבורה, אז הסוף השמח הוא ב"ה תוצאה ברורה וודאית.

הדרך הזו היא כמו כל דרך טבעית, לא שונה, היא כמו עליה על הר, כמו לימוד זחילה, הליכה, קריאה, שחייה, הבעת רגשות בכל הדברים הטבעיים הנ"ל שמתאמצים מתגברים בה ומתמידים ב"ה מגיעים לפסגה.

ב"ה המשכנו, אימון חתונה הפך מקצוע, פתחנו קורסים ויש כיום מאות מאמנות חתונה (בעיקר מאמנות מחכים גם למאמנים!) יש לנו מרכז שמרכז מאמנות חתונה מעולות, יש דרך יש מרכז, יש חתונות רבות עדיין הצורך עצום והביקוש גדול!

נשמח למצטרפים למהפכה.

מהפכת האימון לחתונה היא השליחות הטובה והמשמחת ביותר שיכולנו לבקש לעצמנו, וכמקצוע עם ביקוש גבוה.

אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מהמהפכה באחד הערוצים הבאים:

מחר כנס ר"מים
יח"צ
  • עוסק בחינוך, ומעוניין להרחיב את השפעתך על אופן בחירת בת הזוג של תלמידיך ובוגריך? נותרו מקומות אחרונים בכנס ממוקד שיעזור לך להיות משמעותי יותר בחיי תלמידיך ולקדם אותם בדרך לחופה. הכנס יועבר ללא עלות בזום, בהשתתפות הרב יהושע שפירא ועוד.

לפרטים והבטחת מקומך

  • מתעניינת ברכישת הכלים והתובנות בכדי להוביל תהליך אימון לחתונה? הרשמי למחזור תשפ"א של קורס המאמנות המלא, וקבלי תהליך אימון אישי, הכשרה מעמיקה כמאמנת והרחבה בהתמחות באימון לחתונה . בסיום הקורס (לאחר סטאז' מונחה ועמידה בדרישות הקורס) תקבלי תעודת מאמנת. הקורס מוכר לשבתון.

מזמינה אותך לשמוע פרטים "קורס הכשרת מאמנות ומאמנות לחתונה " עם חנה זולדן ותמר מתוקי כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו