שב"כ חושף: בן 16 גויס לביצוע פיגועים

שב"כ עצר שני נערים מאזור חברון אשר גויסו על ידי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה במטרה לבצע פיגועי ירי וחטיפה באזור יהודה ושומרון

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

שב"כ חושף: בן 16 גויס לביצוע פיגועים-ערוץ 7
ציוד שנתפס בבית אחד העצורים
צילום: תקשורת שב"כ

שב"כ עצר בחודש אוקטובר שני נערים תושבי הכפר בית אומר שבאזור חברון אחד מהם בן 16 בלבד אשר גויסו באמצעות רשת האינטרנט לקידום פעילות טרור על ידי גורמי חמאס ברצועת עזה.

הקשר למול תשתית החמאס בעזה התקיים למול גורמים שונים בחמאס עזה, באופן תדיר ועל פני מספר חודשים, תוך ניהולו ברשתות חברתיות שונות.

מאחורי גיוס השניים עומד בלאל כרדי, תושב רצועת עזה, מיחידת הסייבר של הזרוע הצבאית של חמאס, אשר איתר את הקטינים וגייס אותם לטובת פעילות חמאס.

בחקירת הקטינים בשב"כ עלה כי הם עתידים היו לקבל נשק, תחמושת, מדים וכסף במטרה לקדם פעילות טרור באיו"ש.

הקטינים נתבקשו לבצע משימות שונות עבור ארגון הטרור חמאס- מאיסוף מודיעין אודות ישובים ישראלים סמוכים ועד לפיגוע ירי. בנוסף נתבקשו השניים ליזום חטיפה של אזרח מיישוב ישראלי, הסמוך למקום מגוריהם.

הקטינים נתבקשו לאסוף מודיעין אודות יישובים ישראלים סמוכים, ובתוך כך גם העבירו צילומים של הישובים בת עין וכפר עציון, העבירו מפות ונקודות כינוס של כוחות צה״ל באזור.

השניים אף התנסו ביצור עצמי של מטעני צינור, אך לא הגיעו לרמת מטען איכותי. חמאס הבטיח כי בתמורה למעשיהם יקבלו השניים סכומי כסף והתחייבות שחמאס ברצועת עזה ייקח אחריות על מעשיהם.

החודש הוגשו כתבי אישום נגד השניים בבית משפט הצבאי לנוער ביהודה.

בשב"כ מציינים כי "החקירה ממחישה את היקף המאמצים חסרי הגבולות של חמאס לקדם פיגועים ותשתיות טרור באיו"ש תוך ניצול קטינים ופגיעה במשפחותיהם. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול לסיכול מאמצי חמאס ברצועת עזה להקים תשתיות טרור באיו"ש במטרה לקדם פיגועים בשטחי ישראל על מנת לערער את היציבות האזורית".