דירה חדשה?
דירה חדשה? istock

רכישת דירה היא בין ההשקעות הגדולות ביותר שאדם ממוצע עושה בימי חייו.

לכן אחת השאיפות הגדולות ביותר של כל רוכש דירה, היא לעשות כל מה שביכולתו כדי למנוע נזקים בדירה החדשה. אין ספק שכולנו היינו רוצים לחיות בעולם מושלם שבו כל הקבלנים באשר הם היו עושים עבודה מצוינת ויכולנו לסמוך עליהם בעיניים עצומות.

עם זאת, העולם שבו אנחנו חיים רחוק מלהיות מושלם ולכן גם בדירות חדשות מתגלות לא אחת בעיות חמורות.

אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח שהדירה החדשה לא תסבול מנזקים שמקורם בבעיות צנרת כאלו ואחרות, היא להתקין מערכת חכמה לזיהוי נזילות ואובדן מים בשלב כמה שיותר מוקדם. הרי אף אחד מאתנו לא רוצה לחפש מספר טלפון של אינסטלטור במרכז כדי לטפל בפיצוץ צנרת שעל הדרך החריב את השטיח החדש שזה עתה רכשתם. זה הזמן אם כך להתקדם לאינטרנט של הדברים ובשעה טובה לישון בראש שקט.

כיצד פועלות המערכות החכמות לזיהוי נזילות?

נכון להיום ישנן בשוק מספר מערכות המיועדות למנוע נזקי הצפות ואובדן מים ומעניין לציין שחלק משמעותי מהן, הן מערכות כחול-לבן שבאו לעולם על ידי חברות ישראליות. כך לדוגמה, חברת Triple+ היא חברה ישראלית שהוקמה בשנת 2011. המערכת החכמה של Triple+, מבוססת על חיישנים רגישים המותקנים באזורים שונים בדירה ובצנרת הביתית, המסוגלים לזהות רטיבות, דליפות ונזילות.

החיישנים מחוברים באופן אל-חוטי למרכזיה הראשית וכאשר אחד החיישנים מזהה דליפה ומתריע על כך למרכזיה הראשית, המערכת סוגרת באופן אוטומטי את הברז הראשי ובו בזמן מעדכנת את הדיירים באמצעות אפליקציה ייעודית וידידותית למשתמש. בנוסף המערכת של Triple+ מאפשרת לדיירים לסגור את ברז המים הראשי באופן ידני בהתאם לצורך, ללא קשר לנזילות.

הפיתוח המהפכני של חברת WINT

חברת WINT, שאת מרכז המחקר והפיתוח שלה תוכלו לאתר בראש העין, מציעה אף היא פתרון מהפכני לנזילות והצפות. המערכת של WINT מסוגלת לזהות את המיקום המדויק של הנזילה בצנרת ובאופן הזה לעשות חיים קלים מאוד לכל אינסטלטור ברמת השרון, באילת או ראש העין לצורך העניין.

אך מעבר לכך שהמערכת של WINT מסוגלת לזהות את המיקום המדויק של הדליפה, החיישנים הרגישים שלה מסוגלים להבחין בין סוגים שונים של נזקי צנרת. אם לדוגמה המערכת מזהה דליפה קלה בלבד, היא תשלח התראה לדיירים באמצעות האפליקציה הייעודית ותעדכן אותם בנוגע לעוצמת הדליפה ולמיקום שלה. לעומת זאת כשהמערכת מזהה דליפה חמורה, היא סוגרת את הברז הראשי באופן אוטומטי כדי למנוע הצפה ונזקי רטיבות.

השורה התחתונה

מד שנה ישראלים רבים מתמודדים עם נזקי צנרת, הצפות ושורה ארוכה של בעיות כמו חשבון מים מנופח, נזקי רטיבות וכיו"ב. אם אתם מעוניינים למנוע מראש את כל הצרות הצרורות האלה, טוב תעשו אם תצרו קשר עם אחת החברות שהוזכרו לעיל או עם כל אינסטלטור במרכז ותתחילו להתעניין בנוגע לחיבור הצנרת הביתית שלכם, לטלפון החכם שלכם. ועל כך נאמר, יפה שעה אחת קודם...