אבנר פורת על דנה זילבר: "יושבת פקידה ומסיתה נגד ציבורים שלמים"

נציג ארגון 'חותם' הגיב לדבריה של המשנה ליועמ"ש: "במסווה לכאורה של דאגה לנשים, דינה זילבר והצוות שלה מדירות נשים דתיות וחרדיות"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

הוועדה לקידום מעמד האישה התכנסה היום (שני) לדיון בנושא הפיילוט למתן שעות רחצה נפרדת מצומצמות לציבור הדתי והחרדי במספר קטן של אתרי רשות הטבע והגנים.

במהלך הישיבה הסבירה המשנה ליועמ"ש את הסיבות לבלימת הניסוי, וטענה כי מדובר במקרה נוסף של הדרת נשים, בדומה להשחתת מודעות ובהן מופיעות תמונות נשים בשכונות חרדיות.

בתגובה לדבריה של דינה זילבר אמר אבנר פורת, נציג ארגון 'חותם', "פשוט הזוי שיושבת כאן פקידה, לא נבחרת ציבור, שכבר העידה כאן בוועדה בעבר שנושא הדרת נשים הוא פרויקט אישי שלה, ומסיתה כנגד ציבורים שלמים, כאשר היא משווה בין הפרדה באקדמיה ובמופעים לבין השחתת מודעות".

"זילבר אומרת בציניות שהיא לא יודעת מה הביקוש שיש לרחצה הנפרדת, ושאולי פנו רק 2-3 אנשים. היא לא שמעה על מאות אלפי ומיליוני האזרחים הדתיים והחרדים, שרוצים ליהנות ממשאבים ציבוריים בהפרדה", הוסיף.

עוד אמר פורת: "במסווה לכאורה של דאגה לנשים, דינה זילבר והצוות שלה, פוגעות בציבורים שלמים ומדירות נשים דתיות וחרדיות. זה לא מאבק בהדרת נשים, אלא כפיית אג'נדה פרוגרסיבית. לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית, אדם מאמין שבוחר לחיות על פי תורה ומצוות, ייחסם מהאפשרות ליהנות ממשאבים ציבוריים".

ח"כ אריאל קלנר אמר בדיון, "היום בוועדה למעמד האישה נחשפנו לדת ליברלית בראשות דינה זילבר ובתמיכת ח"כיות מהשמאל. בשם החופש והשוויון מונעות חופש ושוויון. בשם קידום נשים מדירות נשים דתיות יהודיות ומוסלמיות מהמרחב הציבורי ומרחצה במעיינות. כנציג המפלגה הלאומית-ליברלית, אמשיך להיאבק למען ליברליזם אמיתי".

מארגון בצלמו שפועל בחדשים האחרונים למען פיילוט ההפרדה נמסר לערוץ 7, "הגיעו אלינו עשרות פניות בעניין ואנחנו נעבירם ללשכת המשנה ליועמ"ש . ישנה דרישה של עשרות ומאות אלפי מטיילים יהודים ומוסלמים כאחד לרחוץ בשעות נפרדות . לא לחינם בוועדה השתתפו גם ח"כים ממפלגות ערביות ולא דתיות. נמשיך לפעול לזכויות אדם גם של הציבור הדתי והחרדי".