אור בקצה המנהרה
פייזר: יעילות של למעלה מ-90% לחיסון לקורונה

חברת התרופות הבינלאומית פייזר הודיעה כי בניסוי השלב השלישי שערכה בחיסון לנגיף הקורונה התגלתה אפקטיביות גבוהה לחיסון

ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

Pfizer
Pfizer
צילום: איסטוק

חברת התרופות הבינלאומית פייזר הודיעה בצהריים (שני) כי החיסון שפיתחה נגד נגיף הקורונה גילה אפקטיביות של למעלה מ-90 אחוזים בניסוי השלב השלישי.

משמעות ההודעה היא כי החברה תוכל להגיש בקשה לאישור חירום לשימוש בחיסון כבר בשבועות הקרובים.

נציין כי החיסון אותו פיתחה פייזר הוא אחד מהחיסונים שפותחו בטכנולוגיה החדשה של חיסונים המבוססת על RNA, והוא המתקדם ביותר בפיתוח נכון לרגע זה.

חברות נוספות שמפתחות חיסון באותה טכנולוגיה ונמצאות גם הן בשלב מתקדם של הפיתוח הן חברת מודרנה וחברת אסטרהזניקה המפתחת את החיסון בשותפות עם אוניברסיטת אוקספורד.

מנכ״ל פייזר בורלא אמר עם פרסום הנתונים, "יום גדול לאנושות. רואים את האור בקצה המנהרה".

בתוך כך שר הבריאות יולי אדלשטיין (הליכוד) אמר היום (שני) כי הוא רוצה לפתוח את המשק, אך ציין כי זה תלוי במשמעת של כל האזרחים.

"השאיפה שלנו היא להגיע למצב שהדוגמים כאן לא יספיקו לעשות את העבודה", אמר אדלשטיין בסיור משותף עם ראש הממשלה נתניהו ועם שרת התחבורה מירי רגב במעבדת הקורונה החדשה בנתב"ג. "איך עושים? מפסיקים להיות פראיירים. לא ניתן לאלה שעוברים על ההנחיות לקבוע לנו שהתחלואה תחזור. אנחנו נוהגים בזהירות ויוצאים מהסגר בהדרגה. לצערי רואים הפרות למיניהן, במגזרים שונים, כמו פתיחות ללא אישור והתקהלויות אסורות. בואו ננהג בצורה רצינית על מנת שנגיע לשדה תעופה מלא, קניונים פתוחים, תרבות, ספורט, חנויות. אפשר לעשות את כל זה רק יחד".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) כי אם לא יהיה שיפור בנתוני תחלואת הקורונה, לא ניכנס לשלב השלישי בהקלות בסגר. "תקפידו על המסכות אצלכם", אמר נתניהו, "התייחסו לכל אדם כנשא אפשרי של הנגיף. ואם שניכם תהיו עם מסיכה אנחנו נחסל את הנגיף".

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי 522 בני אדם אובחנו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, מניין המאומתים בנגיף בישראל עלה ל-319,562, בהם 8,153 חולים פעילים ובתוכם 322 במצב קשה. מניין המתים מקורונה עומד על 2,674 בני אדם. 308,735 החלימו ושוחררו לבתיהם. אתמול בוצעו 22,027 בדיקות, מתוכן אחוז החיוביים הוא 2.4.