נתניהו השתתף בדיון על הפשיעה בחברה הערבית

ראש הממשלה השתתף באופן חריג בדיון הוועדה המיוחדת של הכנסת למיגור הפשיעה בחברה הערבית בזום. בכנסת טענו: מנסה לפרק את המשותפת

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

הוועדה המיוחדת של הכנסת למיגור הפשיעה בחברה הערבית מתכנסת היום (שני) לדיון מיוחד בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יריב לוין והשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה.

במהלך הדיון הכריז נתניהו על תכנית חדשה למיגור הפשיעה בחברה הערבית. התכנית תכלול את הרחבת פעילות האכיפה המשולבת והכלכלית נגד גורמי הפשיעה המאורגנת, המשך בניין הכוח המשטרתי עם עוד תחנות משטרה, עוד יחידות מרחביות וארציות וגיוס עוד שוטרים ערבים.

"אני מצפה שהדיון היום יהווה צומת דרכים בה אנחנו עוברים מדיבורים למעשים בתחום הזה", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ מנסור עבאס לקראת הישיבה. "אני מצפה מראש הממשלה, שאמור להשתתף בדיון הוועדה, להכריז על החלטה ממשלתית שבה הוא מתווה מדיניות חדשה''.

אולם, בכנסת היו מי שתקפו את השתתפותו של נתניהו בדיון הוועדה, וטענו כי מדובר בניסיון לתקוע טריז בין המפלגות השונות המרכיבות את הרשימה המשותפת.

יו״ר רשימת בל״ד במשותפת, חה״כ אמטאנס שחאדה, אמר "בישיבת הוועדה למיגור הפשיעה והאלימות, נתניהו במסע יחסי ציבור על חשבון קורבנות הציבור הערבי. מדובר כאן במגיפה נוראית של פשיעה שהוזנחה במשך שנים רבות על ידי הממשלה - והנה בא נתניהו לחלק מחמאות לעצמו ולתכנית הלא מספקת שהביא. זו יריקה בפני הציבור הערבי".

ח״כ ע׳דיר כמאל מריח, יש עתיד-תל״ם, צייצה בטוויטר "‏הפרויקט הבא של ביבי: לפרק את המשותפת.
‏מדהים לראות כמה ביבי מתאמץ כרגע בועדה למיגור פשיעה במגזר הערבי כדי לרצות את הערבים ולפצל את המשותפת. (אפילו שלח את אוחנה לנאום בערבית!) ‏מסתבר שהם חשובים לו מאד פתאום, ביחוד מנסור עבאס".