נתניהו הסתפר: "אסור להשאיר קצוות" דוברות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (שני) להסתפר בגבעתיים, וקרא שוב לציבור לשמור על הנחיות משרד הבריאות: מסיכה, ריחוק חברתי ומניעת התקהלויות.

נתניהו פרסם בטוויטר תמונה מהמספרה וצייץ "בואו ביחד נשמור על הכללים ונלך לחזק את העסקים הקטנים! היום אצל הספר מירון מזרחי בגבעתיים. כי אחרי הכל, בקורונה אסור להשאיר קצוות לא מטופלים...".

מאוחר יותר פרסם ציוץ נוסף שבו הסביר מדוע נסע להסתפר בגבעתיים: "למען הסדר הטוב אני נוהג להסתפר במשך שנים אצל ספר ירושלמי שאני מאוד מעריך ובגלל אילוצי אבטחה אין באפשרותי להצטלם אצלו במספרה".

ראש הממשלה חונך את מעבדת הקורונה בנתב"ג לע"מ

מוקדם יותר היום השתתף ראש הממשלה בחנוכת מעבדת הקורונה החדשה שהוקמה בנתב"ג. "הצלחנו להוריד את התחלואה מאחת הגבוהות בעולם לאחת הנמוכות במערב, אם לא הנמוכה שבהן", אמר נתניהו.

עם זאת ציין ראש הממשלה, "יצאנו מהשלב הראשון אל השלב השני במתווה היציאה מהסגר, אבל התחלואה מתחילה לעלות ואם לא יהיה שיפור במדדים - לא ניכנס לשלב השלישי".

השר אדלשטיין אמר בסיור, "אני מודה לחברת אומגה ובית החולים רמב"ם שתוך חודש הקימו כאן מעבדת בדיקות. המשימה שלנו היתה שמערך הבדיקות כאן לא יפגע במערך הבדיקות הלאומי לגילוי התחלואה. הם התארגנו באופן כזה שלא גורע ממערך הבדיקות בישראל".

"השאיפה שלנו היא להגיע למצב שהדוגמים כאן לא יספיקו לעשות את העבודה. איך עושים? מפסיקים להיות פראיירים. לא ניתן לאלה שעוברים על ההנחיות לקבוע לנו שהתחלואה תחזור. אנחנו נוהגים בזהירות ויוצאים מהסגר בהדרגה. לצערי רואים הפרות למיניהן, במגזרים שונים, כמו פתיחות ללא אישור והתקהלויות אסורות. בואו ננהג בצורה רצינית על מנת שנגיע לשדה תעופה מלא, קניונים פתוחים, תרבות, ספורט, חנויות. אפשר לעשות את כל זה רק יחד", הוסיף.

בהמשך נפרד השר אדלשטיין מהמשנה למנכ"ל משרדו, פרופ' איתמר גרוטו, "אני מודה לאנשי משרד הבריאות שפעלו כדי שהמעבדה תוכל לעבוד מהר. ומודה במיוחד לאדם שטרח לא מעט, פרופ' גרוטו שציער אותי אתמול עם הודעתו על סיום תפקידו. זאת ההזדמנות לומר תודה רבה על כל מה שעשה למען הבריאות של כולנו".