קרב עיתונאים
אבישי גרינצייג תבע את אלי ציפורי

הכתב המשפטי של "גלובס" תבע את העיתונאי הוותיק במיליון שקלים. "מסע הכפשה אובססיבי ברשתות החברתיות".

ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשפ"א

אבישי גרינצייג
אבישי גרינצייג
צילום: עמיחי לבון

כתב המשפט של עיתון "גלובס", אבישי גרינצייג, הגיש היום (שני) תביעת לשון הרע בסך מיליון שקלים נגד העיתונאי הוותיק אלי ציפורי.

גרינצייג סיפר בטוויטר כי התביעה הוגשה "לאחר מסע אובססיבי בן כמה חודשים של פרסום השמצות והכפשות".

בפתח כתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד צביקה מצקין נאמר כי "התביעה הוגשה בגין מסע הכפשה אובססיבי שמבצע הנתבע כנגד התובע ברשתות החברתיות. מסע השפלות ולעג שאינו נגמר, שאין בו מגבלות של התנהגות אנושית מקובלת ואין בו קולגיאליות מינימאלית בין שני עיתונאים מכובדים. הנתבע שם לו את התובע כמטרה לקללות, גידופים והשמצות, ללא כל קשר עם פרסומי התובע וללא קשר עם התנהלותו".

גרינצייג טוען בכתב התביעה כי ציפורי תקף אותו בטוויטר למעלה מ-160 פעמים ופרסם עשרות רבות של פרסומים דיבתיים בפייסבוק ובאינסטגרם.

בציטוטים שהובאו בכתב התביעה מכנה ציפורי את גרינצייג בשמות גנאי: "עצלן", "גזען", "שרלטן", "בולשביק", "עיתונאי פח" ו"עיתונאי רקוב", וגם "אידיוט שימושי" ו"משרת ועבד" של היועץ המשפטי לממשלה.

בציוץ שכוון אל גרינצייג כתב ציפורי כך: "אתה גזען דוחה ומכוער בשירותם של מנדלבליט ובנט. עם סיסמאות גזעניות ששותלים לך בפה רק כדי ללכלך על מישהו שאתה רק יכול לחלום להגיע לערכיו וליושרתו. אבל זו השיטה המלוכלכת שלכם, של ה'סרוגים' הפריבילגים שחושבים שהם באולימפוס כדי להטיף לכולם. לכו, אתם, אתה וליבסקינד".

ציפורי הגיב בטוויטר לכתב התביעה: "איש לא יסתום לי את הפה. לא גרינצייג ולא ברוך קרא".