יהדות התורה: יחודש התיאום עם הממשלה

חצי יממה לאחר הפגישה עם נתניהו ולאחר שהוקפאה ההצעה להגדיל את הקנסות, הודיעה יהדות התורה כי היא מאמצת את המשמעת הקואליציונית.

בן שאול , כ"ב בחשון תשפ"א

יהדות התורה: יחודש התיאום עם הממשלה-ערוץ 7
ליצמן וגפני
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

הסתיימה המתיחות בין המפלגות החרדיות לראש הממשלה. חצי יממה לאחר הפגישה עם ראש הממשלה ולאחר שהוסרה מסדר היום ההצעה להגדיל את הקנסות, הודיעה יהדות התורה כי היא מאמצת את המשמעת הקואליציונית.

מהסיעה נמסר כי במהלך ישיבת הסיעה שהתקיימה היום, ראשי דגל התורה ואגודת ישראל, חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן, דיווחו בהרחבה על פגישתם עם ראש הממשלה. בהתאם לכך, סוכם על חידוש התיאום בין סיעת יהדות התורה לממשלה.

כמו כן יו''ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ח''כ יעקב אשר הציג בפני הסיעה את חוק איי התיירות שנועד עבור אילת, והסביר על הצורך להתאים את החוק עבור יתר ערי התיירות.

בנוגע לחוק הקנסות, סוכם כי ראשי הסיעה ויו''ר ועדת חוקה ייפגשו עם יו''ר הכנסת, ח''כ יריב לוין ולאחר הפגישה תגבש הסיעה את עמדתה.

במהלך ישיבת הסיעה תקפו חברי הכנסת את ההתנהלות השערורייתית של משרד הבריאות שלדבריהם "תקף בחריפות את הציבור החרדי כשערים החרדיות היו אדומות אך כיום נציגי המשרד שותקים כשהתחלואה בריכוזים החרדים ירדה לעומת האוכלוסיה הכללית", כלשון ההודעה.