השר אלי כהן במהלך הסיור
השר אלי כהן במהלך הסיור צילום: דוברות

שר המודיעין אלי כהן ומנכ"ל משרדו רונן הרלינג סיירו היום (שני) במועצה האזורית הר חברון.

דקות לפני תחילת הביקור עודכן ראש המועצה יוחאי דמרי כי עליו להיכנס לבידוד, לאחר שליווה באחרונה לסיור בהר חברון, את השר אופיר אקוניס שנמצא חיובי לנגיף.

במהלך הסיור צפה השר על האתגר המרכזי איתו מתמודדת המועצה והוא היקפי הבניה הערבית הלא חוקית באזור.

בתצפית סמוך ליישוב אביגיל הצביע פקח הקרקעות של המועצה על מאות מבנים לא חוקיים שנבנים בשיטתיות בהובלת הרשות הפלשתינית ובמימון מדינות אירופה בשטחי C. לצד הבתים נפרצים ונסללים כבישים, מונחים תשתיות מים וחשמל והכל בניגוד לחוק וללא אכיפה אפקטיבית.

ראש המועצה ביקש מהשר לפעול כחבר קבינט לשינוי המצב וזירוז לקיחת האחריות בה החלה המדינה על המתרחש בשטח לפני שיהיה מאוחר.

בפגישת הזום שהתקיימה במועצה, שיתף השר כהן בתכנית פורצת דרך שיזם משרד המודיעין במטרה לגייס בנות איכותיות לשירות טכנולוגי בתחומי הסייבר וההייטק במוסד ובשב"כ.

לדבריו הגופים הביטחוניים זקוקים לנוער מצטיין והמשרד מציע תכנית קידום והכשרה לבנות בתיכון שימשיכו לשירות לאומי ויהיו עתודה מקצועית בחוד החנית של הגופים הביטחוניים בישראל. בכך גם יוכלו לצאת לאחר השירות עם הכשרה ומקצוע מתגמל כזה עם ביקושים גבוהים בשוק האזרחי.

ראש המועצה יוחאי דמרי הודה לשר על התכנית המבורכת והבטיח לקדמה במועצה, עוד אמר, "המחויבות הגדולה של ידידי השר אלי כהן להתיישבות ולהר חברון מגובה בעשיה רבה, אנו חבים לו רבות על תמיכתו כשר הכלכלה בהנעת אזורי התעשיה, מנוף הצמיחה המרכזי שמפתחת המועצה. תכנית הסייבר לבנות האולפנה שהוצגה לנו היא כלי נוסף עבורנו לפיתוח היצע ומצוינות חינוכית. הפרפריה אינה עוד שקופה בעיני מקבלי ההחלטות".

שר המודיעין ח"כ אלי כהן הצהיר, "נגמר העידן שבו יהודה ושומרון היא בן חורג. כפי שפעלתי כשר הכלכלכה לקדם אזורי תעשייה ופרויקטים מגוונים ביהודה ושומרון, כך אני פועל גם כשר המודיעין. דווקא כעת, עלינו להאיץ את הפיתוח והבנייה של מגורים ואזורי תעשייה, לטובת שיפור איכות החיים של התושבים וביטחון מדינת ישראל."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו