בחריין מציגה: מלון כשר ראשון בממלכה

ארגון הכשרות OU ידאג למזון כשר במלון ריץ קרלטון במנאמה, לאור התעניינות ערה של נופשים ואנשי עסקים יהודים מישראל, אירופה ואמריקה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשפ"א

מזון גורמה כשר. אילוסטרציה
מזון גורמה כשר. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

אחרי הכשרת המלונות באיחוד האמירויות, ארגון הכשרות OU מגיע גם לבחריין.

מלון ריץ קרלטון המפואר במנאמה בירת בחריין, יהפוך למלון הראשון בממלכה שמציע אוכל כשר תחת חותמת הכשרות של ה-OU.

לאחר חתימת הסכמי אברהם, התעוררה התעניינות רבה בקרב אנשי עסקים ונופשים יהודים מישראל, צפון אמריקה ואירופה לבקר בממלכה. בבחריין ראו את התהליך להכשרת המלונות שמתקיים באמירויות והחליטו ללכת בדרך דומה.

במלון הראשון שנבחר יוקם מטבח חדש לגמרי תוך הקפדה על כל כללי הכשרות. משגיחים יפקחו על המטבח במטרה שתהיה אפשרות להכין אוכל כשר טרי לבאים בשעריו של המלון.

"מלון ריץ קרלטון בבחריין מתגאה בכך שהוא מספק חווית יוקרתית לאורחים שלנו בכל רגע של שהות בו ובפרט חוויה קולינרית יוצאת דופן. בבחריין קיימת קהילה יהודית ומאז הנורמליזציה אנו רואים עניין רב יותר של שומרי כשרות בביקור אצלנו ואנחנו רוצים לספק להם מנות גורמה כשרות, באיכות שאינה נופלת מהמזון האחר המוגש אצלנו. בחרנו לשתף פעולה עם ה-OU משום שהם ארגון הכשרות הגדול בעולם ואנו זקוקים למומחים כדי לספק את הצרכים של שומרי הכשרות", אמר מנכ"ל המלון ברנרד דה ויל.

ראש הקהילה היהודית בבחריין, אברהם נונו, בירך על המהלך. "אנו משבחים את מאמציו של ריץ קרלטון מנאמה להציע אוכל כשר באיכות גבוהה מכיוון שהדבר יסייע בהבאת יהודים נוספים לבקר אצלנו".

"שותפות עם ארגון הכשרות המוביל והמקובל על רבים מבטיחה כי יותר תיירים יהודים יבחרו בבחריין כיעד הנסיעות הבא שלהם בעת ביקור במפרץ. כמעט לא יום עובר בו אנו לא מקבלים בקשה מקבוצות יהודים ואנשים פרטיים שאלות לגבי ביקור בחריין ואוכל כשר הוא אחת העניינים העיקריים שמטרידים אותם", סיכם נונו.