סורגים
סורגים freepik

התקנת סורגים היא כבר מזמן לא אופציה. לסורגים יש ערך אסתטי ובטיחותי מהמדרגה הראשונה, בין שמדובר בדירת קרקע ובין שמדובר בדירה בקומה גבוהה.

בקומת הקרקע משמשים הסורגים בעיקר כאמצעי בטחוני למניעת חדירה של גורמים בלתי מורשים, או במילה אחת, פורצים. בקומות עליונות משמשים הסורגים כאמצעי בטיחותי המיועד למנוע נפילה מטה של ילדים, אנשים מבוגרים או אפילו אנשים בשיא אונם שפשוט איבדו שיווי משקל.

אז התשובה לשאלה האם אתם צריכים סורגים אם לאו, היא די ברורה. אז מהן האפשרויות שעומדות בפניכם לצורך התקנות סורגים ב-2020? על כך בשורות הבאות.

התקנת סורגים – מרכיב מפתח ביעילות הסורגים

אחד הדברים החשובים שעליכם לדעת בהזמנת סורגים לבית הוא ששלב ההתקנה של הסורגים הוא מרכיב מפתח חשוב בכל התהליך של הזמנת סורגים לבית.אחת החברות המובילות בתחום היא המרכז למסגרות. ככלל, זה לא משנה כמה חזקים הסורגים שתזמינו, אם הסורגים האלה לא יותקנו בצורה נכונה, היעילות שלהם תהיה אפסית בכל הקשור להגנה מפני פריצות ונמוכה יחסית בכל הקשור להגנה מפני נפילה מקומה גבוהה. התקנת סורגים מתבצעת על ידי הצמדת הסורג לקיר המבנה סביב מפתח החלון.

הצמדה זו צריכה להיות מאסיבית דיה בכדי להבטיח שלא ניתן יהיה לנסר אותה בקלות ובכך למעשה להסיר את הסורגים כפי שהם, גם אם הם מבוססים על מוטות ברזל עבים. כמו כן, ההצמדה חייבת להיות מספיק חזקה בכדי לעמוד בעומסי משקל שיכולים לפעול על הסורגים במקרה של הגנה מפני נפילה מקומה גבוהה. על כן, בהזמנת סורגים חדשים לבית, בהחלט חשוב לברר על נושא ההתקנה, לבחון אופציות חדישות בתחום של התקנת סורגים ב-2020 ולהשקיע את מה שצריך בכדי להבטיח שהסורגים יוצמדו לקיר המבנה שלכם בצורה הטובה, הבטוחה והבטיחותית ביותר שאפשר.

האם יש בכלל אפשרויות התקנה שונות שמהן אתם יכולים לבחור?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן. בעבר הלא ממש רחוק, התקנת סורגים התבססה על חיבור פשוט של הסורג אל הקיר. מבחינת המתקין, כל מה שהיה חשוב הוא להצמיד את הסורג אל הקיר ולוודא שהוא מעוגן היטב למקומו. היום הדברים הם שונים לגמרי, מאחר וברור לכולם שעם כלי עבודה חשמליים ניידים, ניתן בקלות לנסר חיבור כזה שבוצע בדרך כלל באמצעות ברזל בניין דק יחסית.

על כן, התקנת סורגים ב-2020 מבוצעת בכמה אופציות אפשריות החל מריבוי נקודות עגינה שלא מאפשרות להסיר את הסורג בקלות על בסיס ניסור של נקודת עגינה אחת או שתיים, הרחבת שטח הפנים של נקודת העגינה כך שכל ניסור יהפוך למורכב הרבה יותר וכמובן שימוש בברזל עבה ומחוסם שיקשה מאוד על תהליך הניסור.

כאמור, לא כולם מקפידים על האפשרויות החדשות הללו וכאשר אתם מזמינים סורגים חדשים לבית, אתם בהחלט רוצים לסגור מראש גם את נושא ההתקנה, ולהבטיח שההתקנה תתבצע על פי הסטנדרטים החדשים בתחום.