מהפיגוע במייקס פלייס לאלבום בכורה

הזמרת זהר סער בשיחה עם ערוץ 7 על הפיגוע ששינה את חייה, הבית בו גדלה והשיר החדש.

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשפ"א

זהר ויוני סהר
זהר ויוני סהר
צילום: ליטל שחר

מעטים האנשים שיכולים לשים את האצבע על הרגע המדויק בו חייהם השתנו, אבל זהר סער לא מהססת כשאני מבקש ממנה להצביע על נקודה ובוחרת באינתיפאדה השנייה, וליתר דיוק, ב30 לאפריל 2003.

"המייקס פלייס בתל אביב היה מקום שאני ועוד כמה חבר'ה נהגנו להיפגש בו באופן קבוע" מספרת זהר, "לרקוד, לג'מג'ם ופשוט להעביר את הזמן". בפיגוע שהיה שם, 'מגה פיגוע' כפי שכונה על ידי ארגוני הטרור, נהרגו שלושה אנשים ולמעלה מחמישים נפצעו. אחת מהן זו זהר.

"רצה השם וקרה מה שקרה" היא בוררת מילים, "וברוך השם למרות הפציעה בניסי ניסים ניצלתי. ההתאוששות לא היתה פשוטה. הייתי צריכה לעבור שיקום אבל למרות שמצבי השתפר המצב הבריאותי שלי לא חזר לקדמותו, ושם החיים שלי לקחו תפנית".

"אוסיף ואציין שעוד שנים לפני כן, כבר הייתי בעלת אמונה בשם. זה לא היה דבר מובן מאליו ביחס לבית והסביבה שגדלתי בה, אבל יום אחד בחסדי שמים הבנתי שיש בורא לעולם. הבנתי שכולו אור ואהבה. זה לא קרה בגלל איזושהי טראומה, סמים או אבדון קשה אלא פשוט הבנה תמימה שביום בהיר חדרה אל ליבי".

הבית והסביבה, אותם זהר מזכירה, אכן היו שונים. אמה הייתה מלבישה בסרטים ועבדה שנים בתעשיית הקולנוע בהוליווד, אביה תובל פטר ז"ל היה האקורדיוניסט המיתולוגי של התרנגולים ולהקת הנח"ל. ליווה אומנים וזמרים גדולים מהמובילים בארץ כמו שושנה דמארי, יפה ירקוני, ניגן בכל ההצגות של חנוך לוין ועוד.

כשגדלים בבית שכזה אי אפשר שלא לינוק תרבות ומוזיקה מילדות, וכך זהר כנערה טעמה כמעט מהכל. לימודי מחול בארץ ובלוס אנג'לס, אודישנים מגוונים מדוגמנות ועד ריקוד ומשחק בסדרות וסרטים, כתיבת והלחנת שירים, "למדתי גם קצת לתופף, פסנתר וגיטרה" היא נזכרת, "אבל בעיקר הלחנתי בראש ומשמיעה".

החזרה בתשובה הסופית קרתה רק אחרי החתונה עם יוני ב2008, ואז גם חזר לחיים החלום להוציא אלבום. העבודה כל הזמן התעכבה בגלל עניינים בריאותיים, גם לידה של שלושה בנים שיחיו, אבל לבסוף, אחרי 11 שנה, זה סוף סוך קורה, והשבוע יצא כבר הסינגל השלישי.

השיר, שנקרא 'לא אתה' נכתב על ידי ערן אלישיב ז"ל אחיה של זהר כמתנה לאלבומה, אלבום שהוא לא זכה לראות יוצא לאור. השיר מדבר על כך שאנו, בני האדם, חושבים ומאמינים שהרבה דברים מגדירים אותנו, אך בסופו של דבר כל הדברים האלה יכולים להשתנות או להילקח מאתנו.

"החיים יפים ויקרים מדי בכדי לוותר או לבכות ולהתייאש" מסכמת זהר, "וברוך השם הגענו היום אל אנשים שלוקחים חלק בעשייה שלנו, כמו המפיק שמוליק דניאל, דין דין אביב והנגנים המדהימים שליוו אותנו כל השנים. זכינו להוציא כבר 3 סינגלים שאנחנו מאד אוהבים וגאים בהם ובע"ה נזכה להוציא את האלבום 'הדרך' בקרוב".