בית המשפט העליון יכריע - משפט חוזר לזדורוב?

בבית המשפט העליון ייערך הבוקר (שלישי) דיון נוסף בנוגע לבקשתו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה, לקיים משפט חוזר בעניינו.

זדורוב, שהורשע פעמיים ברצח תאיר ראדה, הגיש בקשה למשפט חוזר, בטענה כי יש בידיו ראיות חדשות שלא הוצגו בעבר.

לפני חודש הגישו פרקליטיו את הראיות ובית המשפט החליט להמשיך ולדון בהן.

עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי, אמר בדיון הקודם לערוץ 7: ''חמש שנים אני עובד על התיק ותקופה ארוכה התרשמתי שהפרקליטות לא מחפשת את האמת אבל שמרתי על כבודה. הפרקליטים מפרקליטות המדינה שמטפלים בתיק לא מחפשים את האמת. מה שמוליך אותם זה עניינים אישיים, יוקרה וברית עם החוקרים המושחתים.

''יש רופאים וטייסים רמאים ויש פרקליטים לא ישרים. רוב הפרקליטים ישרים", הסתייג עורך הדין הלוי. ''הצוות שמטפל בתיק של זדורוב מטעה את הדרגים מעליו ואת ראש הפרקליטות והיום את היועץ המשפטי ומחזיקים במונופול בתיק הענק, ומטעים את בתי המשפט". הלוי ציטט משיר והאשים: "הפרקליטות הורגת את זדורוב בעדינות".

בפרקליטות הגיבו בזעם לדברים. "הפרקליטות דוחה מכל וכל את דברי הבלע והכזב שהשמיע היום עו"ד ירום הלוי כלפי צוות הפרקליטים המסור המטפל בבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב".

''ההחלטות בתיק זה מתקבלות על ידי הגורמים הבכירים הרלוונטיים לאחר בחינת כל המידע הנדרש, ואך ורק על בסיס מקצועי וענייני. כל ניסיון לטעון אחרת הוא מופרך וחסר בסיס. צר לנו על הסגנון משולח הרסן בו נקט עו"ד הלוי, שאינו הולם עורך דין.

''עוד נבהיר, כי בניגוד לדברים שאמר, הפרקליטות אינה סבורה שהוצגה כל ראיה המצדיקה עריכת משפט חוזר לזדורוב, וממילא גם לא את זיכויו. עמדתה של הפרקליטות ביחס לבקשה לקבלת חוות דעת מומחה תובא בצורה מסודרת בפני ביהמ"ש'', נמסר מטעם הפרקליטות.

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך