המטרה: משכנתא בגובה העיניים

קרתא השקעות בשיתוף עם מומחה המשכנתאות אהוד סטודניה לא מתחרטים על חלוקת הקורס המקצועי ללימוד משכנתאות - בחינם

בשיתוף 'קרתא' , כ"ג בחשון תשפ"א | עודכן: 21:58

קורס ללא עלות
קורס ללא עלות
istock

קרתא השקעות בשיתוף עם מומחה המשכנתאות אהוד סטודניה לא מתחרטים לרגע על חלוקת הקורס המקצועי ללימוד משכנתאות - בחינם. "המטרה שלנו היה להנגיש לכל אדם את נושא נטילת המשכנתא ולמנוע טעויות נפוצות בשוק"

אהוד סטודניה, יזם נדל"ן עסק בשנים האחרונות באופן עמוק ויסודי בתחום המשכנתאות. הוא הקים את אבני דרך משכנתאות כמנכ"ל-שותף וניהל אותה כחמש שנים וגם כיום, כשהוא נמצא בתחום היזמות, הרצון שלו הוא לסייע לישראלים להגיע אל הדירה או הבית המיוחלים.

לאחרונה, חברת קרתא השקעות יצרה שיתוף פעולה עם סטודניה, במטרה להנגיש את נושא המשכנתאות לכל אדם. "כמנכ"ל חברה שהיתה מהמובילות בשוק, עשינו סקרים בשביל להתרחב ולגדול וגילינו שבקושי 20% מהציבור שלוקחי משכנתא, באמת לוקח אותה בעצמו. 80% מהציבור, כך התברר, לא מבינים דבר בנושא כשהם מתחילים את התהליך. הם נכנסים לבנק, מתייחסים ליועץ המשכנתא בבנק כיועץ הפרטי שלהם ועושים מה שהיועץ של הבנק אומר להם לעשות", מסביר סטודניה את המניעים לפרסום הקורס.

לדבריו, "התוצאה היא שהם מפסידים ובמשכנתא ממוצעת - של כ-800 אלף שקלים - אנשים מפסידים בין 100 ל-150 אלף שקלים בגלל שהם לא מקבלים שום ייעוץ מקצועי איך לקחת משכנתא נכון. זה דבר נורא".

לקבלת גישה לקורס לחצו כאן.


דביר דמרי, מנכ"ל קרתא השקעות מוסיף: "חשבתי מה אני יכול לעשות כדי לגרום לאנשים לקחת את המשכנתא בצורה מקצועית ושתחסוך הרבה כסף. זה דבר הכרחי, כי המשכנתא משפיעה על כל כלכלת המשפחה לאורך 20-25 שנים".

דביר דימרי, קרתא השקעות
צילום: ערוץ 7


"החלטנו להוציא לאור קורס משכנתא דיגיטלי, שיימסר בצורה ברורה כך שכל אחד יבין ויקבל את כל הידע שהוא צריך בשביל להרכיב לעצמו את המשכנתא האופטימלית ונצרף גם כלי חישוב כולל מחשבון מקצועי שבו משתמשים יועצי משכנתא. כך האדם יבנה לעצמו, אחרי שעבר את הקורס, את התמהיל המתאים לו והוא מבין כמה ישלם בסוף לבנק", הוא מוסיף.

וכך גם נבנו יחידות הלימוד. סטודניה: "מה שעשינו בקורס הוא שב-25 שיעורים קצרים של בין 5 ל-10 דקות, הסברנו לאנשים מה לעשות לאורך כל הדרך - מהרגע שאתה מחליט שאתה רוצה דירה ובודק אם אתה יכול לקבל משכנתא וכמה - עבור בהבנה כיצד להגיש בקשה לבנק ולקבל אישור עקרוני, איזה תמהיל לבקש מהבנק ולנהל משא ומתן אפקטיבי ועוד".

"גילינו שאנשים חוששים לעשות משא ומתן עם הבנק. אנחנו מסבירים איך עושים זאת ומשיגים הישגים משמעותיים. ברגע שמבינים איך המערכת הבנקאית מתנהלת, הופכים סוויץ' ומבינים שהבנק לא עושה לך טובה כשהוא נותן לך משכנתא, אלא בדיוק להיפך. הבנק רוצה מאוד שתיקח ממנו משכנתא והוא מוכן להיאבק עליך אם רק תציג את עצמך בצורה נכונה".

"בקורס הזה אנחנו פותחים את עולם הבנקאות והמשכנתאות לציבור. שאותם 80% שלוקחים הלוואה בצורה עיוורת, יתחילו לעשות זאת בצורה חכמה ויחסכו לעצמם המון כסף. אני מאמין שאם כל מי שלא משתמשים ביועץ משכנתא היה עובר את הקורס הדיגיטלי שלי, כל משפחה היתה יכולה לחסוך בין 100 ל-150 אלף שקלים לאורך השנים. מישהו מוכן לתת סכום כזה לבנק בלי לחשוב פעמיים?", מסכם סטודניה.

כאמור, הקורס - בשווי 1,700 ש"ח, נפתח לציפייה חופשית עד למוצאי שבת הקרובה. לקבלת גישה לקורס לחצו כאן.