השרים יקדמו הקמת חוות שרתים בישראל

שרי התקשורת והאנרגיה סיכמו להאיץ את התהליכים להקמת חוות שרתים. "חוות השרתים יכולות להביא לישראל תעסוקה, הכנסות, וטכנולוגיה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשפ"א

השרים יקדמו הקמת חוות שרתים בישראל-ערוץ 7
חוות שרתים
צילום: iStock

שר התקשורת יועז הנדל ושר האנרגיה יובל שטייניץ נועדו היום (שלישי) עם מנכ״לי המשרדים והצוותים המקצועיים במטרה להפוך את ישראל למעצמה בתחום חוות השרתים ותעבורת המידע הבינלאומית.

כחלק מקידום הפרוייקט, סוכם בין השרים על הקמת צוות בינמשרדי שיתכלל את הצרכים של החברות המקימות וייצור תמריצים להקמת חוות אלו.

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר כי "הקמת חוות שרתים אדירות מימדים בישראל, שיתנו שירותי מחשוב וענן לחברות מהארץ ומהעולם כולו, תהווה צעד חשוב לא רק מבחינת התרומה לצמיחה הכלכלית אלא גם מבחינת ביטחון המידע, הגנת הסיבר והביטחון הלאומי בכללותו. לכן, החלטתי, ביחד עם שר התקשורת, לקדם תשתיות אנרגיה ורגולציה כדי לעודד חברות בינלאומיות להקים חלק מחוות השרתים הגלובליות שלהן על אדמת ישראל".

שר התקשורת יועז הנדל הוסיף כי "בתקופה בה מדינת ישראל זקוקה למנועי צמיחה, חוות השרתים יכולות להביא לישראל תעסוקה, הכנסות, וטכנולוגיה. חברות ענק בינ״ל כבר זיהו את הפוטנציאל הקיים במדינת ישראל, ובשביל זה נדרשות תשתיות תקשורת ואנרגיה. עם החזון הנכון והפעולות המתאימות נהפוך את דרך הבשמים ודרך המשי של העת העתיקה לדרך המידע של העת הנוכחית".

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il