גאולת בתים בחברון: חלון הזדמנויות שאסור לפספס

שלמה לוינגר מעמותת 'הרחיבי מקום אהלך' מספר על היוזמה להיעזר בציבור כדי להרחיב ולהגדיל את עיר האבות. "מדובר בחזון שמשנה מציאות".

בשיתוף היישוב היהודי בחברון , כ"ה בחשון תשפ"א

לחצו כאן כדי לחזק את ההתיישבות היהודית בחברון

שלמה לוינגר, תושב חברון ומראשי עמותת ״הרחיבי מקום אוהלך״ מספר על מטרת הקמפיין שאליו יצאה העמותה בימים האחרונים.

"לקראת שבת חיי שרה יצאנו לקמפיין ענק שמטרתו לגאול ולהרחיב את היישוב היהודי בחברון. יש לנו חלון הזדמנויות, שאינו קיים תמיד ומאפשר לנו להגדיל את הרצף היהודי שנע מקרית ארבע ומגיע על תל רומידה. נוצר כאן רצף יהודי מאוד גדול ורואים יהודים מסתובבים ברחובות בצורה בטוחה, כמו שצריך להיות בארץ ישראל", מסביר לוינגר.

לדבריו, "מעבר למגורים כאן, מדובר בחזון שמשנה מציאות. ברגע שנכנסנו לבית המכפלה והמשטרה הבינה שאנחנו כאן לתמיד, המשטרה הבינה והחליטה שהציר ליד מערכת המכפלה יהיה חד סטרי ונמנעו התנכלויות של ערבים. הבית הבודד הזה, בית המכפלה, גאל עשרות דונמים שמובילים לתוככי היישוב היהודי בחברון".

"לפני 41 שנים זכיתי להיכנס עם הורי, הרב והרבנית לוינגר, לבית הדסה. היינו אז פחות ממניין של נשים ופחות מ-30 ילדים וזה היה מספר היהודים בחברון. אמי נפטרה לפני חודש ושבוע. החזון והשמחה שלה היה לראות את חברון מתמלאת ביהודים. זה לא פשוט או קל, אבל זה קורה", הוא מוסיף.

כעת הוא מבקש מהציבור לקחת שותפות בפועל בהתיישבות בחברון. "עכשיו אנחנו צריכים להצטרף ולהיות שותפים בתרומה לגאולת הבית או הקרקע הבאים בעיר האבות".

לחצו כאן כדי לחזק את ההתיישבות היהודית בחברון