הרכב הנכון
הרכב הנכוןשאטרסטוק

טיפים לבחירת הרכב הנכון

ההיצע של מכוניות חדשות יכול מאד לבלבל. גם עושר המידע שיש היום מתעתע במיוחד. רובנו מתקשים להבחין בהבדל בין טויטה, רנו, ניסאן ומיצובישי. שלא לומר על הניואנסים בתוך משפחת המותג עצמו. ניסאן למשל.

ניסאן כמשל

לניסאן יש הרבה נקודות זכות בישראל. זהו אחד ממותגי הרכב המגוונים ביותר שיש ומציע ממכוניות מיני קטנות, דרך משפחתיות, רכבי פנאי בממדים שונים, מכוניות ספורטיביות מובילות סגמנט ועד טנדרים, מסחריות ומשאיות.

כולם יודעים שאם אתם מחפשים מכונית שתהיה קניה בטוחה ותגובה במערך נרחב של מוסכים ומרכזי שירות, ניסאן היא הכי "ללכת על בטוח". עם כמעט 30 מוסכים ברחבי ישראל אין מצב שלא תצליחו לפתור בקלות כל בעיה שעשויה לצוץ.

נתחיל דווקא בקטנות. אלה התחדשו ממש לאחרונה. את ניסאן ג'וק את בטח מכירות ומכירים. מי שהיה רכב הפנאי הקטן הראשון ולהיט מכירות במשך שנים רבות, הגיע לאחרונה לישראל בדור שני, גדול יותר, מתוחכם יותר ועדיין במחיר נגיש ויותר מזה עם לוק הורס.

מהצד של מכוניות הכביש יש את המקרה, גם היא חדשה, בעלות אופי עירוני קטנה זריזה וטכנולוגית מיועדת להנגשת תחבורה אמינה ויעילה במחיר כניסה שקל לעמוד בו. שתי המכוניות האלה יתאימו לכם אם אתם חיים בעיר או לפני הרחבה המשפחה ואין לכם דאגות איך להביא את הילדים למשפחתון אם הרכב נמצא בדיוק במוסך.

ניסאן מייבאת לישראל מכוניות גם מארה"ב וזה יוצר מצב שיש אצלה שלוש משפחתיות בשלושה ממדים שונים: סנטרה שהיא משפחתית במדדים קומפקטיים שאנו מכירים. מאקסימה שמקבלת כבר ממדים של "רכב מנהלים" אפילו שמוגדרת כמשפחתית גדולה. המאקסימה מצויידת במנוע חזק מאד עם 300 כ"ס ועשויה ברמה גבוהה מאד ובהתאם גם יקרה. דווקא המשפחתית הגדולה ביותר, אלטימה, היא בעלת אופי אמריקאי, מתומחרת סביר מאד ובעלת תכונה יוצאת דופן של להיות נוחה מאד למרחקים גדולים מאד. נאמר אם תחליטו מאיזו סיבה לנסוע ולחזור מאילת באותו היום.

בצד הספורטיבי יש לניסאן שני דגמים מלהיבים ממש! 370Z שאי אפשר להישאר אדישים אליה. עם הנעה אחורית ומנוע חזק זה המהות של מכונית נהיגה כיפית. ואז יש את GT-R שהוא הגביע הקדוש של כל חובב רכב שחולם שיהיה לו כזה במוסך החלומות שלו. עם מחיר של כמעט מיליון שקלים זה בהחלט בגדר חלום.

חשמליות

ניסאן היא גם חלוצה עולמית בתחום של הנעה חשמלית וחייבת להיות המקום אליו הולכים אם חושבים על מעבר לתחבורת מתקדמת. היא הייתה הראשונה להציע בישראל רכב חשמלי, LEAF, שנהנה לא רק מהשחרור מתדלוקים אלא גם משחרור הביקור במוסך ניסאן מהסיבה שמנוע חשמלי פשוט ואמין הרבה יותר ממנוע בנזין.

עתה משווק הדור השני של LEAF והוא מציע למשפחה תחבורה נקיה מפליטה אבל גם בטיחות ואבזור מהשורה הראשונה. אגב, כדי לנצל טוב יותר את היכולות של מכונית חשמלית כדאי שתהיה לכם במוסך עמדת טעינה לרכב חשמלי. כך בכל בוקר תצאו לדרך עם סוללה טעונה במלואה.

בנוסף ניסאן היא הראשונה להציע בישראל מסחרית קטנה וחשמלית. זה פתרון נהדר לציי רכב וחברות קטנות הרוצות לחסוך אלפי שקלים בשנה בהוצאות התחבורה ולהימנע מביקורים מיותרים במוסכים.