יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין צילום: Flash90

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הגיע היום (שלישי) לסיור במתחם הדרייב אין הייחודי לחיסוני שפעת שהקימה מכבי בחניון אצטדיון 'סמי עופר' בחיפה.

את הסיור הובילו רן סער מנכ"ל מכבי, ד"ר מירי מזרחי-ראובני ראש חטיבת הבריאות, וד"ר גלית קאופמן ראש מחוז הצפון.

השר אדלשטיין אמר בסיור: "אנשים שמגיעים לכאן עוזרים לנו להתמודד עם סכנת התחלואה הכפולה בחורף הזה. הרבה תסמינים זהים לקורונה ולשפעת ולכן יותר מכל שנה אחרת חשוב שמי שעומד בקריטריונים ילך להתחסן. לפחות את המחלה החורפית הזאת נסיר מהשולחן".

לדבריו, "מדינת ישראל רכשה כ 4.2 מיליוני חיסונים שממשיכים להגיע לארץ - פי 2 יותר מכל שנה אחרת. כשאתם מתחסנים, על הדרך כנסו גם למתחם בדיקות הקורונה הסמוך. כך נמגר יחד את המחלה".

לאחר הסיור הוצגה בפני השר וצוותו ההיערכות היסודית של מכבי לחורף ולתחלואה הכפולה הצפויה. רן סער, מנכ"ל מכבי אמר: "המתחם הזה הוא פתרון ייחודי ויצירתי לחיסון המוני תוך שמירה על ריחוק וללא סכנת הדבקה".

במתחם הייחודי כל מטופל מגיע עם רכבו בתיאום תור מראש. סדרן ייעודי מפנה את הרכב אל אחד משישה מסלולים וכך מנתב את העמוסים. החיסון מתבצע ללא צורך לצאת מן הרכב. בנוסף, עבור הילדים, הוקמה עמדה מיוחדת עם מגרש כדורגל קטן, באווירת האצטדיון, אשר יוכלו לשהות בה ולהנעים את הזמן, במהלך ההמתנה הנדרשת לאחר החיסון.

שר הבריאות התרשם מהמקצועיות והיעילות של מתחם החיסונים, והקשיב לציבור המחוסנים, שהביעו בפניו את שביעות רצונם מהמתקן שבמכבי העמידו לרשותם.

ראש מחוז הצפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן, ציינה "הקורונה והשפעת יצרו מציאות חדשה. הצוות שלנו יזם את הרעיון היצירתי של התחסן-וסע ובשתוף פעולה מלא של הנהלת האיצטדיון הצלחנו להקים משהו שאין כמותו בארץ."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו