ח"כ תהלה פרידמן
ח"כ תהלה פרידמן צילום: חזקי ברוך

ח"כ תהלה פרידמן פרסמה אחר הצהריים (שלישי) פוסט בחשבון הפייסבוק האישי שלה, בעקבות מכתב הרבנים נגד מפגשים עם רפורמים שפורסם הבוקר.

בפוסט, שכותרתו, "חמש מחשבות קצרות על מכתב הרבנים נגד מפגשים עם רפורמים", מתייחסת פרידמן לסוגיה העקרונית וגם מביעה תמיכה ברב אליעזר מלמד.

"הרעיון שמפגש עם מנהיגת ציבור הוא הכרה הוא רעיון משונה בעיני. יש מיליוני יהודים רפורמים בעולם הם לא זקוקים להכרה. הם קיימים איתנו או בלעדינו. היכרות לעומת זאת יכולה להועיל מאד לכל הצדדים", ציינה.

לדבריה, "עם הרפורמים בארץ שווה להתווכח ואפילו להתעמת. את הרפורמים בארה"ב צריך לחבק. אלו בעלי ברית למאבק לטובת המשכיות העם היהודי ושימור הזהות היהודית".

פרידמן הוסיפה, "לא מבינה את אותם שרוממות 'אהבת ישראל' בגרונם, רק את עם ישראל עצמו הם לא כל כך אוהבים".

"תרבות הפשקיווילים והחרמות היא תרבות מאוסה ומכוערת. אין כאן ניהול ראוי של מחלוקת אלא העתקה של מנהג מגונה מציבורים אחרים, שלא מוסיף שום דבר טוב לעולם", ציינה.

פרידמן תהתה גם באשר לעיתוי המכתב, "אלפי אנשים מתים מסביב, מאות אלפי ילדים ונוער יושבים בבית , עשרות אלפי מבוגרים איבדו את מטה לחמם. אנחנו במצב חירום בריאותי חברתי וכלכלי. באמת שאין להנהגה רוחנית שום דבר יותר חשוב לעסוק בו מרב, פוסק ענק וחשוב, שישב לשיחה עם רבה רפורמית?!"

בסיום כתבה פרידמן, "הרב מלמד מעיד על עצמו שהוא מחמיר מאד באהבת ישראל - אשריו ש'נתפס' על קרוב לבבות וערבות הדדית. הלוואי ונזכה כולנו".