המסר של סגן השר פרוש לח"כי השמאל

במהלך הדיון במליאה על אשרור ההסכם עם בחריין קרא סגן השר פרוש לח"כים מהשמאל לחדול מהתיאוריה לפיה ויתורים לפלשתינים יובילו לשלום

בן שאול , כ"ג בחשון תשפ"א

המסר של סגן השר פרוש לח"כי השמאל -ערוץ 7
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש נאם היום (שלישי) במסגרת הדיון שנערך במליאת הכנסת לאשרור הסכם השלום בין מדינת ישראל לבחריין.

פרוש ציין כי "הכנסת מתבקשת לאשר היום את חוזה השלום בין ישראל לבחריין שנחתם על ידי ראש המשלה בנימין נתניהו וזה המקום לברך אותו על הישגיו המדיניים בשנים האחרונות וההישג הזה של חתימת שלום ונרמול היחסים בין ישראל לבין בחריין".

"כאשר אני מזכיר ואומר את הישגיו המדיניים של נתניהו, אני כולל את הדברים המרכזיים שקרו בשנים האחרונות, וגם אם במובן הרעיוני האידיאולוגי של יהודי חרדי כמוני אין בזה נפקא מינה, אם למשל ארה"ב מכירה בירושלים כבירת ישראל, או לא, כי ירושלים שהיא קדושה, היא לא בגלל הכרה בינלאומית כזו או אחרת, אלא כי זו עיר דוד, זו עיר הקודש והמקדש", הזכיר.

"אבל ראש הממשלה, הוביל מהלך מדיני והנשיא טראמפ הכריז על ירושלים, עיר הבירה של ישראל. נתניהו הוביל מהלך והנשיא טראמפ הכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן וזה הישג מדיני", הוסיף פרוש.

לדבריו, "דומני שלישראל לא היה שקט כה תעשייתי באומות המאוחדות. במשך 4 שנים האחרונות לא הייתה החלטה במועצת הביטחון שפוגעת בישראל. ראש הממשלה נתניהו ידע להשתלב ולהשתבץ בצוות המוחות שגיבש עם הנשיא טראמפ את תוכנית המאה שלו שבמרכזה היה גם פרק מיוחד של החלת הריבונות של ישראל על בקעת הירדן ועוד חלקים משטחי יו"ש וזו הייתה בעצם התוכנית הטובה ביותר שנתן אי פעם נשיא אמריקאי לישראל".

"זה לא סוד שאנחנו כאגודאים – ואין לו לדיין אלא מה שעיניו רואות – הבעתי את התנגדותנו לתוכנית המאה של טראמפ כי זה כלל גם תוכנית למסירת חלקים מארץ ישראל לפלשתינים, שזה בניגוד לעמדת מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל קרוב ל-90 שנה", הסביר פרוש. "והיו לנתניהו עוד הישגים מדיניים ואני לא אספיק למנות את כולם, אבל אני רוצה לנצל את הדיון הזה ולקרוא לאלה שנמצאים פה וקרויים 'אנשי שמאל'".

"לאורך עשרות שנים היו ויכוחים קשים בין שמאל לימין כאן, מהי הדרך הנכונה ומהו המתכון שיצמצם את רוח ואווירת ההתנגדות לקיומה של ישראל בקרב המוסלמים. הצד של השמאל טען השכם והערב, שצריך ללכת בדרך של ויתורים, ועוד ועוד ויתורים לפלשתינים. לצערנו, גם כאשר השמאל שלט במדינה כאן, הטרור ברחוב שלט. בפועל, מעולם לא הצליחו המתונים שמבין הפלשתינים להוביל ולהשתלט על הקיצוניים שביניהם", טען.

"אלה מהשמאל פה הניחו תיאוריה במשך שנים שאם נוותר ייכון שלום ביננו. וגם הטיפו כך לאמריקאים, וכך בדרך כלל נהגו נשיאי ארה"ב, מי פחות ומי יותר, להציג עין זועפת לישראל ויד מרוככת לפלשתינים. עד שקם שלטונו של הנשיא טראמפ ועשה קץ לסחיטות והאיומים של הפלשתינים. כאשר הפלשתינים התעקשו שלא לשתף פעולה עם ממשל טראמפ, אנשי הנשיא טראמפ, חתרו וחברו לאישים מתונים בקרב המוסלמים וגרמו למהפך מדיני אדיר באזור כולו, כאשר תוך חודשיים אני מאשררים הסכם שלישי עם מדינה מוסלמית", ציין.

"על כן, אם העובדה שבחירתו של ביידן מובטחת, אני פונה לחברים פה, אל תטעו אשליות בקרב האמריקאים שאם ישראל תוותר לפלשתינים הם ישלימו עם קיומנו. מסתבר לצערי שהם, הפלשתינים, אינם מסוגלים להשלים אתנו מכיוון שהקיצוניים ביניהם חזקים יותר. ולכן כל דיבור על ויתורים לפלשתינים ומסירת שטחי ארץ ישראל לאבו מאזן ואנשיו, מגדל את חבורת הטרוריסטים שמסתתרים בקרב הפלשתינים ומכניסים אותנו לסכנה וכמו שאמר בשעתו כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש שעצם הדיבור על מסירת שטחים זו סכנה של פקוח נפש ושפיכות דמים", ציטט פרוש.

את דבריו חתם במילים: "לכן, אני פונה פה, בקריאה לבני אברהם, יצחק ויעקב, אנא אל תרעו".