בג"ץ הלוחמות
ח"כ מרב מיכאלי: גברים לא מוכנים לוותר על השליטה

חברת הכנסת מרב מיכאלי תקפה את שופטי בג"ץ שנמנעו מלהורות לצה"ל לאפשר לה' שהודחה מקורס טיס לעבור מיונים ליחידות מובחרות

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשפ"א

ח"כ מירב מיכאלי
ח"כ מירב מיכאלי
צילום: ערוץ 7

חברת הכנסת מרב מיכאלי פרסמה הערב (שלישי) בחשבון הפייסבוק שלה פוסט חריף בו תקפה את שופטי בג"ץ שדנו אתמול בעתירה שזכתה לכינוי "בג"ץ הלוחמות".

"בג"צ זרק מכל המדרגות את ה', לוחמת מצטיינת, שעמדה בהצלחה רבה ובדיוק כמו הבנים בכל הדרישות והאתגרים של שנת קורס טיס הראשונה", פתחה. "כל מה שהיא ביקשה מבית המשפט זה שוויון. את ההזדמנות להבחן ליחידות החוד, כמו שיעשו עכשיו הבנים שנפלו אתה מקורס טיס. הרי הם עברו את אותו מסלול, עשו את אותן משימות".

"אלא שבכניסה ליחידות האלה יש שלט: אין כניסה לנשים. לא משנה מה היכולות שלך, מה ההתאמה שלך, מה המוטיבציה שלך, ה' היקרה. בשביל צה"ל את רק אשה. וגם בשביל בית המשפט. הוא נתן לצה"ל חצי שנה בשביל איזו ועדה שתבחן עאלק. כמו מערכון גרוע. ועדה", עקצה מיכאלי.

"אז לידיעת צה"ל ובית המשפט - כבר היתה ועדה. היא קבעה שצה"ל צריך לפתוח את כל המקצועות והיחידות לכולןם. למיין את כח האדם שלו לפי כישורים ויכולות, לא לפי מגדר. להסתכל על המתגייסות והמתגייסים כעל בני אדם ולא כעל אשכים או שחלות", הוסיפה.

"אבל הגברים שעומדים בראש הצבא לא אהבו את המסקנות האלה, אז עכשיו הם מקימים עוד ועדה. ובית המשפט נותן להם. ובינתיים, החברים של ה' לקורס טיס ילכו להבחן ליחידות החוד והיא לא. היא תשלם את מחיר האפליה הבלתי נסבלת נגדה רק כי היא אשה. בינתיים, ארבע העותרות האמיצות שאמורות להתגייס, לא תוכלנה להבחן ליחידות שהן רוצות לשרת בהן", ציינה מיכאלי.

לדבריה, "זה בלתי נסבל. גברים פשוט לא מוכנים לוותר על השליטה. על בעלות הבית. הם ממשיכים להחזיק בבלעדיות על עמדות הכח בצבא ואחר כך בפוליטיקה ובחברה וממשיכים להחליט על נשים מה מותר להן ומה אסור להן. זה בלתי נסבל ואנחנו לא נסבול את זה יותר".

"החזון הפמיניסטי שלי הוא לא חזון של נשים נלחמות, אלא חזון של שלום. אבל לא זה ולא שום דבר אחר יכול להצדיק אפליה בלתי נסבלת כלפי נשים. בקרוב אעלה להצבעה את הצעת החוק שלי שמשנה את העיוות המחפיר הזה, ונדרוש מהכנסת להפסיק להרשות למדינת ישראל להפלות אותנו ככה", חתמה מיכאלי.