אופיר סופר לח"כים: שירו את שיר השלום - ותלחשו תפילה

ח"כ סופר בנאום נרגש בדיון על חתימת ההסכם עם בחריין: "82 שנה לאחר ליל הבדולח העם היהודי צופה ורואה באמונה ובחלום הופכים למציאות"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשפ"א

ח"כ אופיר סופר נשא אחר הצהריים (שלישי) נאום נרגש במליאת הכנסת לכבוד הסכם השלום עם בחריין שאושר הערב ברוב גדול.

״לפני 82 שנים הוצתו מאות בתי כנסת ברחבי אירופה באירוע שכונה עלי ידי הצורר הנאצי ליל הבדולח.
בתי הכנסת הבוערים, האירו את השמיים ואיתם ירדה חשכה גדולה על יהודי העולם כולו", הזכיר סופר.

לדבריו, "בתרחיש כמעט דמיוני, 82 שנים לאחר מכן אנחנו עומדים כאן בארץ ישראל מעל דוכן הכנסת שסמל המנורה מופיע עליו ומתבקשים לאשר - הסכם שלם עם המדינה המוסלמת בחריין".

סופר ציין, "בשנים האחרונות הפכו 'האמונה, התפילה והחלום' למילים גסות. איך לא קראו לנו? משיחיים, הזויים ועוד. סיפרו לנו שאין דרך להשיג שלום עם מדינות מוסלמיות בלי שנוותר על חבלי מולדת, בלי שנפתור את הסכסוך עם הערבים פה בארץ ישראל תחילה. סיפרו לנו שההבטחה האלוקית הכתובה בתורה לא רלוונטית שחזון הנביאים לא יתממש".

"השיטה הפרגמטית הביטחוניסטית ניסתה לשכנע אותנו להפסיק להאמין, להפסיק לחלום. אני מנסה לחשוב מה היה מצבנו לו היינו מקשיבים להם, לו היינו מפסיקים לחלום", הוסיף.

"82 שנה לאחר ליל הבדולח, העם היהודי העם שהתפלל לאלוקיו שיחזיר אותו לציון, צופה ורואה באמונה ובחלום הופכים למציאות", קבע סופר.

"אני רוצה לברך את ראש הממשלה על ההישגים המדיניים החשובים. אני רוצה לומר לכם חבריי חברי הכנסת, גברתי היו"ר: 'שירו את שיר השלום - ותלחשו תפילה'".