הליכוד העולמי: מיקי זוהר צריך לקבל את הבחירה בדני דנון

יו"ר הקואליציה מאשים את דני דנון שניצח אותו בבחירות לראשות הליכוד העולמי. בתנועה מגיבים: כשזוהר היה מועמד יחיד לא היו לו טענות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשפ"א

הליכוד העולמי: מיקי זוהר צריך לקבל את הבחירה בדני דנון-ערוץ 7
ח"כ מיקי זוהר
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מסביר הבוקר (רביעי) את המלחמה שהוא מנהל נגד בחירתו של דני דנון לתפקיד יו"ר הליכוד העולמי.

"אני מאוד מצטער על ההחלטה של דנון להפר את ההחלטה של בית הדין של התנועה. התחלתי תהליך - נבחרתי בישראל בתמיכה של 1,500 חברי מרכז, חתמנו על הסכם ודני דנון הפר אותו", טען זוהר בראיון לכאן ב'.

לדבריו, "לא נוכל לעשות הסכמים בתוך התנועה. התפקיד הובטח לי. עצם ההתנהלות פוגעת במוסד הזה ויכולה להוביל לסוף המוסדות הלאומיים, אף אחד לא רוצה שישתלטו עליהם באופן לא דמוקרטי".

מהליכוד העולמי נמסר בתגובה לדברי זוהר: "הדמוקרטיה היא אבן יסוד בתנועת הליכוד. כאשר מיקי זוהר היה מועמד יחיד לא היו לו שום טענות כלפי הליכוד העולמי. כעת הוא מנסה לערער על התוצאה ולשנות את חוקת הליכוד על מנת לייצר עבורו גוף בוחר חדש".

"כפי שידוע היטב למיקי זוהר, למוסדות הליכוד העולמי יש בית דין אליו הוא גם עתר בעבר. במספר פסיקות של בתי משפט מחוזיים נקבע שבנושאים הקשורים לליכוד העולמי, הסמכות נתונה לבית הדין של הליכוד העולמי ולא לבית הדין של ליכוד ישראל".

"מיקי זוהר צריך לקבל את העובדה שרוב מוחץ בתנועה ראה בדני דנון כמועמד מתאים יותר לתפקיד יו״ר הליכוד העולמי. כדאי שבמקום לכלות זמן ואנרגיות בעתירות, והשמצות הוא יתמקד בתפקידיו החשובים כחבר כנסת, סגן יו״ר הכנסת, יו״ר סיעת הליכוד ויו״ר הקואליציה", לשון התגובה.