שמעון ריקלין:
"לא הגיוני שמספידים אויבים שמימנו מחבלים"

שמעון ריקלין, פרשן ערוץ 20, הגיב למותו של בכיר הרש"פ סאיב עריקת. כספית הגיב: "אני לא מתאבל עליו, אבל אני בז לאלה ששמחים"

103FM , כ"ד בחשון תשפ"א

העיתונאי שמעון ריקלין (ערוץ 20) שוחח היום (רביעי) עם בן כספית וינון מגל על מותו של בכיר הרש"פ סאיב עריקאת מנגיף הקורונה.

תחילה סיפר כספית, "הכרתי את האיש לעומק הרבה מאוד שנים, אפשר להגיד שלא רקדתי".

ריקלין הגיב: "אתה מבין שהאיש הזה היה אחראי על חלוקה של מיליוני שקלים שניסו לרצוח ורצחו ישראלים, אתה מודע לזה?"

בן תהה האם נתניהו היה מודע לזה כאשר בירך אותו בעבר. על כך השיב ריקלין: "הייתה פה תקופה אחרי אוסלו, כשהוא מייצג את מה שחלק מהאנשים קוראים לו העם הפלסטיני, הוא נפגש גם עם ערפאת. מכאן ועד כל ההספדים וכל מיני אנשים שהתבלבלו לגמרי, תסכים איתי שהמרחק רב".

אך כספית לא הסכים ועורר בכך את תדהמתו של ריקלין, שאמר: "הגיוני בעיניך שאנשים מספידים אנשים שמתנגדים לקיומה של מדינת ישראל ומימנו רוצחים ומחבקים מחבלים ותמכו ברצח גנדי אבל זה בטח בקטנה, הגיוני בעיניך? ההנחה שאתם עושים להם, אני בעד לעשות משא ומתן ואתה צודק בזה אבל אסור שנשקר את עצמנו. אנשים שבאים למשא ומתן ביד אחת וביד השנייה קוראים לרצח יהודים זה לא יוביל לשלום. ואז אתה לא מבין למה השמאל פשט את הרגל".

בן השיב לו: "הייתי מאוד שמח לזמן לפה אויבים אחרים, שוודים נניח, אבל נתקענו איתם, מה לעשות? אני לא עושה הנחה, ההבדל בינינו הוא איך כל אחד מאיתנו רואה מוסר יהודי. הוא ניהל כל חייו משא ומתן, הוא הצהיר שהוא מתנגד לטרור, הרשות הפלסטינית משתפת פעולה עם המנגנונים שלנו ומתנגדת לטרור. הם חושבים שהם לוחמי חופש, אני מתנגד לזה שקוראים לכיכרות בשמות מחבלים, אבל אני צריך להחליט עם מי אני עושה שלום. עם אויבים או איתך".

בן: אני לא מתאבל עליו אבל בז לאלה שמחים.
"אני בז לאלה שמספידים אותו".

בן: אז התקזזנו.

בן: "האמת נחשפה מזמן"

בהמשך, התייחס ריקלין גם לתוצאות הבחירות בארה"ב, ואמר: "רוב הסיכויים שהבחירות יוכרעו נגד טראמפ אבל אני לא נביא. חייבים לבדוק את כל מה שהיה שם, וניסיונות ההשתקה ולהגיד 'לא היה כלום', זה לא רציני. בן כספית אתה בטח בעד חשיפת האמת".

בן ניסה להשמיע את קולו ואמר: "אני מבין שהאמת נחשפה מזמן, צריך לבדוק הכול אבל אם תעבור על 'פיד' של אנשים אובייקטיבים תראה שאין אף ראיה אחת. זו האמת ואפילו פוקס ניוז יודעים. אני טוען שאין ראיות. יש כל מיני עדויות של אנשים הזויים שלא מביאים עדויות. אנחנו לא אמריקנים, יש שם מפלגה רפובליקנית ענקית ששולטת ברוב המקומות הבעייתיים. אנחנו נמתין בסבלנות".

ריקלין חתם את הדיון באומרו: "לא 'פוקס' ולא CNN יחליטו".