יד תמר
יד תמרצילום: יד תמר

חברת הילמ"ה-הייטק למען החברה, המתמחה בפיתוח פתרונות טכנולוגיים במגזר השלישי והציבורי השיקה את אפליקציית ComCare שפיתחה עבור עמותת יד-תמר המעניקה מעטפת סיוע קהילתית למשפחות לחולי סרטן.

האפליקציה פותחה על ידי שירה רבינוביץ, אביגיל גריגוריאדי, רוני כהן, שירה רבינוביץ' וטל לביא המשרתות בהילמ"ה במסגרת השירות הלאומי.

עמותת יד תמר שייסד מיכי ורסטיל לזכר אחותו ז"ל שנפטרה מסרטן, פועלת באמצעות כוורת מתנדבים המתבססת על שכנים, חברים קרובים, בני משפחה מהמעגל השני והשלישי ואחרים, כאשר כל מתנדב לוקח על עצמו את אחת ממשימות הבית השוטפות על מנת לאפשר למשפחה של החולה להמשיך בשגרת יומה ושהחולה יוכל להתמקד בהחלמה, במלחמה על חייו.

האפליקציה של הילמ"ה מאפשרת ניהול יעיל של סיוע קהילתי למשפחות במשבר ומבוססת על אלגוריתם שמאפיין את אנשי הקהילה הקשורים למשפחה ובודק מי מחברי הקהילה פנוי לסיוע ובאיזה תחום הוא יוכל להעניק עזרה לאחד מבני הבית. בנוסף, האפליקציה שומרת מידע שכולל ימים ושעות בהם כל אחד מהמתנדבים פנוי לסייע ובאיזה תחום עזרה, והיא פונה בראש ובראשונה לאנשים שלא התנדבו במשך תקופה ארוכה על מנת ולחלק את העומס בין עתודת המתנדבים הקיימת.

לדברי מנכ"ל יד תמר מוטי זליקוביץ, "במקרים רבים למרות ההירתמות המהירה והרצון של אנשי הקהילה להתגייס לטובת המשפחה ולעזור לה להמשיך ולנהל שגרה יומית ככל שניתן, המשפחות עצמן אינן יודעות מה הן בדיוק צריכות וכיצד לנתב נכון את העזרה המוצעת להן, כך שהן בסופו של דבר עלולות למצוא את עצמן ללא תמיכה ועזרה. לשם כך פיתחנו מודל חברתי לניהול חכם של עזרה למשפחות במשבר, תוך ניצול יעיל ואופטימלי של המשאבים שעומדים לרשות המשפחה והקהילה על על מנת שהמשפחה תזכה למעטפת סיוע מקיפה במגוון תחומים רחב יותר. אנו מודים להילמ"ה על פיתוח האפליקציה שתאפשר את יישום המודל באופן יעיל ומתקדם".

סמנכ"לית פרויקטים בהילמ"ה מיכל אופיר מוסיפה כי "אפליקציית ComeCare שומרת את רשימת המשימות להן נזקקת המשפחה כדי להמשיך בשגרת היום בצל המחלה של אחד מבנית הבית דוגמת הסעות הילדים לגנים או בתי ספר, קניות שבועיות, בייביסיטר ועזרה בשיעורי בית, קניית תרופות ועוד, כשהיא מאתרת מבין חברי הקהילה אנשים שפנויים להתנדב ולסייע למשפחה".

הילמ"ה היא חברה לתועלת הציבור המפתחת פתרונות טכנולוגיים בתחומי בריאות, חינוך ורווחה בדגש על אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלויות שונות ומכשירה מנהיגות טכנולוגית-חברתית מקרב אוכלוסיות צעירות (מעין 8200 של החברה האזרחית).