בני גנץ לנתניהו:
לכנס את קבינט הקורונה עוד השבוע

יו"ר כחול לבן תוהה מדוע העלאת הקנסות לא נכנסה לתוקף, "מיליוני תלמידים ובעלי עסקים מחכים להחלטות שלנו בקבינט".

ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשפ"א

לכנס את קבינט הקורונה עוד השבוע-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לכנס את קבינט הקורונה בכדי לקבל החלטות ולתת ודאות לציבור בנושא השלב הבא ביציאה מהסגר.

גנץ שמוביל בימים האחרונים את הדרישה להרחיב את הסגרים בערים האדומות כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "נתניהו, עלינו לכנס את קבינט הקורונה עוד השבוע ולתת הנחיות ברורות לציבור. בשבוע שעבר החלטנו להאיץ את סגירת הערים האדומות בכדי להילחם בעלייה בתחלואה ולבדל בין ערים ירוקות לאדומות.

"זה לא קורה בקצב מספק, למרות שהורדנו את הקריטריונים", הסביר שר הביטחון. ''לצערי, אם לא נאיץ את הטיפול בנושא, לא נצליח להוריד את קצב ההדבקה".

גנץ מציין, "החלטנו גם על העלאת הקנסות- וגם זה לא קרה עדיין - כך לא נוכל לשפר את האכיפה וההרתעה. מיליוני תלמידים ובעלי עסקים מחכים להחלטות שלנו בקבינט, ולכן דרשתי לקיים דיון עוד השבוע שייתן ודאות ושבו נוכל לדון ביישום ההחלטות שלנו למלחמה בתחלואה, ובאפשרות לבצע פתיחה של חלק מהמסחר במתווה חלקי בשטחים פתוחים כפי שהציעו ראשי השלטון המקומי ואת מערכת החינוך, לפי ההצעות שעל הפרק''.

שר הביטחון הדגיש: ''אסור לחכות לשבוע הבא - חייבים לקבל החלטות פשוטות, ברורות ואחראיות".

בתוך כך, ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד) אישרה הסכם שנחתם בין משרד האוצר לביטוח הלאומי שיעניק מענק של 2,000 ₪ למי שנמצא באבטלה ממושכת בעקבות משבר הקורונה.

המענק יינתן באופן חד פעמי למי ששולמו לו דמי אבטלה בעד תקופה של 100 ימי אבטלה בין ה-1 במרץ ל-17 באוקטובר 2020, בין אם רצופים ובין אם לאו ובתנאי ששכרו הממוצע היה נמוך מהשכר הממוצע במשק.

כמו כן יינתן המענק למי שזכאי למענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה. בני זוג הזכאים שניהם למענק יקבלו תוספת של 500 ₪ כל אחד- כלומר מענק של 5,000 ₪ למשק הבית.

שר האוצר ישראל כ"ץ מסר "ועדת העבודה והרווחה אישרה את הצעתי בדבר מתן מענק בגובה 2,000₪ לנמצאים באבטלה ממושכת ושנשחקו בהכנסתם, כולל בני 67 ומעלה, בעקבות הסגר וההגבלות הבריאותיות. אמשיך לסייע לעסקים הקטנים, עצמאים ושכירים לצד המאבק על פתיחת מקומות העבודה והמסחר תוך הקפדה מלאה על כללי הבריאות".