כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

ברגע האחרון. שעות ספורות לפני שריקת הפתיחה של משחק הידידות בין שתי הנבחרות שכמעט נאבקו ראש בראש על הכרטיס לטורניר היורו הקרוב, נבחרות נורבגיה וישראל, החליטה נורבגיה לבטל את המשחק.

המשחק שאמור היה להתקיים הערב (רביעי) בשעה 19:00 שעון ישראל באוסלו בירת נורבגיה, נקבע מזמן כאשר זה היה חלק מהסכם זכויות השידור אליו היו כפופים בהתאחדות הכדורגל הנורבגית.

כבר אתמול מתחו רבים ביקורת על קיום המשחק כמתוכנן, זאת על אף העליה המדאיגה בקצב התחלואה בנגיף הקורונה ברחבי אירופה, כאשר בניגוד למשחקים שנכונו לשתי הנבחרות בהמשך השבוע במסגרת ליגת האומות, משחק זה אינו נחשב רשמי ואינו כפוף להוראות אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי.

בעוד שכלי התקשורת בנורבגיה דרשו לביטול המשחק מול ישראל בשל התפשטות נגיף הקורונה, גם בקרב שחקני הנבחרת היו רבים שמחו על קיום המשחק כאשר ביניהם היו שרן ייני וניר ביטון שלא חששו מלומר זאת בקול רם.

על פי הודעת ההתאחדות הנורבגית, הסיבה לביטול המשחק הינה בשל הוראה ממשרד הבריאות הנורבגי שחשש ממקרי הדבקה של שחקנים וחברי צוות בשתי הנבחרות ועל כן הורה לבטל את קיום המשחק.

עם זאת, נראה כי הימצאותו של חלוץ הנבחרת הישראלית וקבוצת הופניים הגרמנית, מואנס דאבור, חיובי לנגיף בבדיקה השגרתית שקיימה הנבחרת והביאה לבידודו היא שהכריעה את גורל משחק הידידות בין הנבחרות ולולא זה, המשחק היה מתקיים כסדרו.

מזכ"ל ההתאחדות לכדורגל של נורבגיה, פול ביירקטבדט אמר כי "כמובן שעצוב לבטל משחק כמה שעות לפני שריקת הפתיחה. במהלך השבועות האחרונים התקיימו יותר מ-500 משחקים באירופה ואנחנו משוכנעים שאפשר לקיים משחקים נוספים על פי הפרוטוקול. במקרה הזה, אחרי שהתגלה מקרה חיובי בסגל הישראלי, רשויות הבריאות בנורבגיה המליצו לבטל את המשחק וזה מה שהחלטנו לעשות".

כעת תדרוש ההתאחדות לכדורגל הישראלית פיצוי על הטרחה הרבה שהייתה כרוכה בהגעת הנבחרת לנורבגיה, כאשר עיקר הנזק הוא הימצאותו של דאבור חיובי לנגיף והיעדרותו משני משחקי ליגת האומות הקרובים - מול צ'כיה וסקוטלנד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו