רבנים מאירופה במכתב לרב יוסף

אחד מרבני איטליה הבכירים העביר לערוץ 7 מכתב מארגון רבני אירופה הספרדים שמגנה את המתקפה של הרב יוסף נגד הרב אליעזר מלמד.

ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשפ"א

רבנים מאירופה במכתב לרב יוסף-ערוץ 7
הרב יצחק יוסף
צילום: קובי ריכטר/TPS

אחד מרבני איטליה הבכירים העביר למערכת ערוץ 7 מכתב מטעם ארגון רבני אירופה הספרדים שמגנה את המתקפה של הראשון לציון הרב יצחק יוסף על הרב אליעזר מלמד.

"נצטערנו לשמוע כי לאחרונה יצאתם במתקפה חמורה כלפי הרב הגאון אליעזר מלמד, על מפגשו עם רבאי רפורמי, אף איימתם עליו בחרם. בעקבותיכם יצאו מרבני הציונות הדתית והחרו החזיקו אחריכם, במתקפה וברמיזות. בכך גרמתם נזק רב וצער לרב מלמד, פגעתם בתלמיד חכם ואף נעשה כאן חילול השם", מצוטט במכתב מזכיר הארגון הרב שלמה בן שבת.

במכתב לרב יוסף מועלה תהייה קשה. "השאלה הנשאלת היא האם מה שמותר היה לאביך, הגאון הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, אסור לאחרים? הרי כידוע הוא נפגש לבקשתו של ראש הממשלה מר מנחם בגין, עם נציגות של הרבנים הרפורמיים מאמריקה, כפי שפורסם בזמנו בעיתון דבר והדברים ידועים, כתובים ומפורסמים. האם לרב עובדיה מותר ולרב מלמד אסור? או אולי גם על אביך זצ"ל היית מאיים בחרם ונידוי?".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

"לא רק הוא נפגש עמם. גם הרב הראשי האשכנזי, הגאון הרב אברהם שפירא נפגש בזמנו עם רפורמי ואמר "הרפורמים יהודים כמוני". האם גם אותו היית מחרים ומנדה? לגופו של דבר, אנחנו באירופה נמצאים ומתמודדים בבעיית התבוללות נוראה ומחוייבים לעשות הכל כדי שלא להרחיק קהילות יהודים מחיבורם אלינו".

"הגם שאיננו מסכימים עם הרפורמים, אבל אנחנו מכבדים אלו את אלו וכשצריך להידבר אף נפגשים עימם והדברים גלויים וידועים. כבודו יזכור כי העם היהודי איבד בשואה שישה מיליונים ורק הולך ומתמעט. עלינו לעשות הכל שלא לגרום עוד לאיבוד חלקים. שגיתם שגיאה גדולה ואנחנו ממליצים לכם לחזור בתשובה".