בנט משחזר: כך בוצע חיסול המחבל

מחר יום השנה לחיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי אבו אל-עטא: צה"ל מעבה את מערך כיפת ברזל. בארגוני הטרור חוששים מחיסול נוסף.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשפ"א

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

דריכות וכוננות גבוהה בצה"ל לקראת מחר (חמישי) - יום השנה הראשון לחיסולו של בהאא אבו אל עטא, בכיר הגיהאד האיסלמי, במבצע 'חגורה שחורה'.

שר הביטחון בזמן האירוע היה יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט. "כניסתי לתפקיד שר הביטחון החלה בפיצוץ. אין כוונתי ל'פיצוץ' במובן של מריבה, אלא לפיצוץ ממשי – חיסולו בטיל של בכיר בג'יהאד האיסלאמי בעזה בהא אבו אל-עטא".

"בערב יום שני", מספר בנט, "עשר שעות לפני כניסתי לתפקיד כבר הגעתי לקריה ונפגשתי עם הרמטכ"ל אביב כוכבי ועם מפקדים בשב"כ אשר הציגו לי בפירוט את פעולת החיסול המתוכננת של המחבל בשעות הקרובות. כהרגלי, המטרתי עליהם שאלות וחקירות לגבי תכלית הפעולה, הסיכונים, צפי התגובה וההתפתחויות".

"הפעולה הצליחה, והמחבל חוסל באמצע הלילה. מיד החלו לעוף ממטרי טילים לעבר מדינת ישראל.
בשלישי בבוקר, ראש הממשלה כינס מסיבת עיתונאים ודיווח לציבור על הפעולה. אחר כך עברנו לחדר צדי, ראש הממשלה, הרמטכ"ל ואני, וראש הממשלה העביר לי מקל - להמשיך את הטיפול במערכה: 'מכאן, זה שלך'".

לדברי בנט, "ירדתי מיד לדרום לפגוש את אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי, את מפקדי הגיזרה, ואת ראשי הרשויות בעוטף עזה, כדי לקבל תמונת מצב, ולתכנן את המשך המערכה. מכיוון שלא היתה לנו מטרה הפעם לייצר סיבוב מול המחבלים בעזה, סגרנו את האירוע תוך זמן קצר בפעולה נבונה ומתוחכמת.
כך החלה הקדנציה הסוערת שלי כשר הביטחון ה-20 של ישראל. בלי חפיפה, בלי טקס שטיח אדום, בלי קבלות פנים וחצוצרות. ישר לעבודה".

במערכת הביטחון מעריכים כי אין לארגוני הטרור אינטרס בשלב הנוכחי לייצר הסלמה ועל כן ישמור על השקט.