החוקים שישנו את מעמד העצמאים?דוברות

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר מגיש שתי הצעות חוק שיסייעו לעצמאים שנפגעו בתקופת הקורונה. על ההצעות חתמו חברי כנסת מכל הסיעות בכנסת תוך שיתוף פעולה חוצה מפלגות.

הצעות החוק מוגשות בשיתוף ארגון השולמנים וקבוצת אני שולמן בראשות אביר קארה.

חוק רשת ביטחון לעצמאים יאפשר לעצמאים לקבל דמי אבטלה ויבטל את אי השוויון שקיים היום כלפי העצמאים. החוק יאפשר לעצמאים להוציא תלוש שכר עבור עצמם בדומה לתלוש ששכיר מקבל ממעסיק.

חוק פקודת מס הכנסה (תיקון) שווי השימוש ברכב- יוטל מס אחיד על מחזיקים ברכב חברה לפי מחיר המחירון המקורי שלו- ככל שהרכב ישן יותר ישלמו עליו פחות מס.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר אמר, "נטלתי על עצמי משימה לא פשוטה: לאחד את כל חברי הכנסת, מהקואליציה ומהאופוזיציה, על מנת להיטיב עם מאות אלפי עצמאים ובעלי עסקים שמטה לחמם נפגע בעקבות המגיפה. אעמוד על כך שהצעות החוק הללו אשר ישנו את מעמדם של העצמאים בישראל- יאושרו במליאת הכנסת וייכנסו לתוקף בהקדם האפשרי".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הוסיף, "העצמאים והעסקים הקטנים נפגעו באופן קשה ביותר בזמן משבר הקורונה. זה לא סוד שיש לי ביקורת גדולה מאוד על ניהול הכושל של הממשלה אבל כשיש דברים טובים כמו החוקים האלה שאותם ביקשו ארגוני העצמאים אנחנו תמיד נתמוך. בנושא הסיוע לעסקים קטנים ולאזרחים אין ולא תהיה אופוזיציה וקואליציה. מקווה שנצליח להעביר את החוקים האלה במהירות".

אביר קארה, מייסד "אני שולמן", אמר כי "יותר מידי שנים העצמאיים בישראל נאלצים לשאת בסיכון ולהיות המנוע שסוחב את המשק כמעט לבד. הקורונה חשפה את הפגיעה בעצמאיים יותר מכל מגזר אחר. בזכות מהפכת השולמנים, העצמאים הופכים לכוח חזק ומאוחד. הנחנו היום לפתחה של הכנסת 2 הצעות חוק דרמטיות שיעשו תיקון לעוול גדול, הצעה אחת שתאפשר רשת בטחון לעצמאים והצעה נוספת שתתקן את אפליית העצמאים במס שווי רכב".

"אנו מודים ליו"ר הקואליציה, יו"ר האופוזיציה וח"כים רבים מהקואליציה והאופוזיציה, שהבינו שהצעות החוק הדרמטיות שיצרנו יאפשרו צמיחה מואצת והתאוששות מהירה מנזקי המגיפה, תוך יצירת ערך לציבור המופלא של היצרנים והיזמים במדינת ישראל. שמחנו לראות שעל הצעות החוק חתמו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית שהביעו מחויבות לציבור העצמאים. אנו רואים במשבר הזה הזדמנות לייצר תיקון עולם. נעשה וב״ה נצליח", הוסיף קארה.