באיחור אופנתי: י-ם ניצחה באירופה

הפועל ירושלים כבר כמעט וירדה עם הפסד שני ברציפות ו-0% הצלחה במפעל ליגת האלופות של פיב"א. התעוררות מאוחרת הסתיימה בניצחון ביתי

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בחשון תשפ"א

תומאס הערב מול הצרפתים. שמר על ירושלים במחצית הראשונה
תומאס הערב מול הצרפתים. שמר על ירושלים במחצית הראשונה
צילום: FIBA.BASKETBALL

עדיף מאוחר מלעולם לא. זה ייקח זמן ואולי זה לא יהיה כמו לפני פרוץ נגיף הקורונה, אבל לפחות הערב (רביעי) התוצאה המיוחלת הושגה והפועל ירושלים השיגה את ניצחונה הראשון העונה במפעל ליגת האלופות של פיב"א האירופי.

אחרי שבעונה שעברה הרשימה הפועל ירושלים ואף נחשבה לפייבוריטית לזכיה במפעל האירופי כשהייתה אמורה לארח את אירוע השיא של המפעל השני בחשיבותו בכדורסל האירופי, אירוע הפיינל-פור, נראה כי העונה זה לא יהיה פשוט כל כך ובטח שלא יפה ומהנה כל כך.

ירושלים שניזוקה בצורה קשה מהתפרצות והתפשטות הקורונה לחיינו, הייתה הערב נראית כמו בדרך לעוד הפסד, השני ברציפות במפעל האירופי, כזה שעשוי להכריע עבורה את העונה האירופית כולה ולהביא לסיומה המוקדם מהצפוי. היה זה בשל יכולת רעה במחצית הראשונה במשחק הביתי הערב מול לימוז' הצרפתית כשעיקר הביקורת הופנתה לעבודת ההגנה של המארחת הישראלית שאיפשרה לאורחים מצרפת לקלוע ללא הפרעה מכל פינה על המגרש ובייחוד מעבר לקשת משם קלעה באחוזים מעולים.

למעשה, הצרפתים הובילו במשך כמעט כל המשחק ובשיא הובילו ב-16 הפרש.

התעוררות של הירושלמים במחצית השניה העלימה לחלוטין את האורחים ועם 3:21 ברבע הרביעי והאחרון, הצליחה ירושלים להפוך פיגור לניצחון ורשמה את ניצחונה הראשון העונה באירופה עם 75:81. האם זה יספיק לשלבים הבאים? בוודאי שלא.

קלעו להפועל ירושלים: טיישון תומאס 24, כריס קרמר 15, טאריק פיליפ 14, אדם אריאל 11, סולימאן בריימו 8, תמיר בלאט 6, עידן זלמנסון 2, דוידאס סירווידיס 1.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il