תוכנית: מתחמים ירוקים לחולים שהחלימו

השלטון המקומי יציע לקבינט יישומון לזיהוי מחלימים או שליליים לבדיקה מהירה והסרת המגבלות להתקהלויות עבורם.

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשפ"א

בדיקת קורונה
בדיקת קורונה
צילום: ISTOCK

השלטון המקומי, בגיבוי הממונה על הקורונה, פרופ' רוני גמזו, ומחליפו בתפקיד פרופ' נחמן אש, קורא לבצע מיידית פיילוט בעשר רשויות שיאפשר כניסה ל"מתחמים ירוקים" באמצעות אפליקציה ייעודית, למי שהבריאו מקורונה, או שנמצאו שליליים לנגיף ב־72 שעות שלאחר הבדיקה.

בעיתון 'ישראל היום' פורסם כי מפרטי המתווה של השלטון המקומי שנוסה בסינגפור מוצעת יצירתם של מתחמים בטוחים, הפתוחים לחולים שהחלימו ולנבדקים בבדיקה מהירה, שבהם ניתן יהיה לקיים פעילות מכל הסוגים, ללא מגבלות התקהלות.

הכניסה לאזורים בטוחים אלה תתבסס על השימוש באפליקציה או בכרטיס זיהוי אלקטרוני, שיתחברו לתוצאות הבדיקות ומאגרי החולים של משרד הבריאות ויודיעו, בזמן אמת, אם מדובר באדם המחזיק בתוצאת בדיקה שלילית מ־72 השעות האחרונות, או בדיקה סרולוגית חיובית, ומשכך - רשאי להיכנס לאזור הבטוח. מי שאין לגביו כל מידע - תחסם כניסתו לאזור הבטוח.

מטרת המתווה היא להחזיר לפעילות את כלל התחומים: כנסים, אירועי תרבות ובידור, אוניברסיטאות, תיירות ומלונות, מפעלים, מרכזים מסחריים, אולמות שמחות, בתי תפילה, חדרי כושר ועוד. זאת במתחמים בטוחים שבהם יכולים אנשים לפעול, ללא חשש כי יסכנו את עצמם או זולתם.