הערכה: ממונה הקורונה מתכנן סגר שלישי

בימים הקרובים ייכנס באופן מלא לתפקידו ממונה הקורונה החדש, פרופ' נחמן אש. מקורביו מעריכים: "הוא מאמין שאין מנוס מסגר שלישי"

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשפ"א

פרופ' נחמן אש
פרופ' נחמן אש
צילום: דפנה גזית

על רקע החשש מהתייצבות בתחלואה בקורונה ורגע לפני עונת חורף עם תחלואה משולבת של קורונה ושפעת, ייכנס מחר (שישי) פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש לתפקיד.

בשבועיים האחרונים הוא עבד יחד עם פרופ' רוני גמזו, נכח עימו בכל הערכות המצב והישיבות ונפגש עם גורמים רבים שליוו את הטיפול במגיפת הקורונה.

מקורב לפרויקטור החדש אמר לעיתון 'ישראל היום' כי ייתכן שאת ההמלצה הדרמטית הראשונה שלו יגיש כבר בשבועיים הקרובים והיא תהיה ללכת לסגר שלישי. "יהיו לו המלצות משמעותיות מאוד בקרוב", העריך הגורם, "הוא מאוד מאמין בסגרים - וזה ההפך מרוני. הוא שמרן במובן הזה ומאמין שזה הפתרון, מאמין שאין מנוס מסגר שלישי. שהחיסון וקטיעת שרשראות הדבקה לא יספיקו בשביל להוריד תחלואה, ולא יקרו עכשיו".

"בניגוד לפרופ' גמזו, פרופ' אש לא מתכנן להיכנס להיבט הפוליטי", הוסיף המקורב לממונה הנכנס, "לרוני היה ממשק עם שרים וח"כים ונחמן רוצה להתרחק מזה. הוא ייתן את ההמלצות המקצועיות שלו - אך בקבינט השרים ישאיר לשר הבריאות את הבמה. הוא לא ייקח לו קרדיטים. הוא רואה שיולי אדלשטיין פועל לבלום חזק את ההקלות".

גורמים ששוחחו עם פרופ' אש השבוע ציינו שהוא משתדל לשמוע כמה שיותר דעות, אך עם זאת ציינו שם דומיננטי שעימו הוא נוהג להתייעץ: פרופ' גבי ברבש, שוויתר על התפקיד לפני כמה חודשים, ובמקומו מונה פרופ' גמזו.