המפגש בין הנדל לח"כים החרדים
המפגש בין הנדל לח"כים החרדים צילום: דוברות

חברי כנסת מיהדות התורה נפגשו אתמול (רביעי) עם שר התקשורת יועז הנדל בעקבות רצונו להפקיע סמכויות מוועדת הרבנים המפקחת על הקומה הסלולרית הכשרה.

כזכור, לפני כחודש הבהיר משרד התקשורת כי יפעל לביטול החסימה שמונעת מבעלי טלפון עם "מספר כשר" לחייג למספרי חירום ושירותי מצוקה ורווחה.

בין היתר שוקל המשרד לקבוע ברישיונות מפעילים פנים ארציים וחברות הסלולר הוראות האוסרות על חסימת החיוג למספרי טלפון ארציים מקוצרים בעלי 3 ו-4 ספרות שהקצה משרד התקשורת לצורך מוקדי חירום, מצוקה ורווחה, כגון מוקד 100 של המשטרה, מוקד ער"ן ועוד.

על פי המיזם, חברות הסלולר גם לא יוכלו לחסום את ההתקשרות למספרים ממשלתיים. בקשה לחסימה תוגש לבעל הרישיון עבור כל מספר בנפרד ולא עבור קבוצת מספרים.

חברי ועדת הרבנים המפקחת על תכני הטלפונים הכשרים לא אהבו את המיזם בלשון המעטה ולאחר שתקפו בחריפות את שר התקשורת מעל במת היומונים החרדיים הם גייסו אף את הרבנים וחברי הכנסת של יהדות התורה.

בישיבת סיעת יהדות התורה הוחלט כי חברי הכנסת גפני, ליצמן ואייכלר ייפגשו עם הנדל וינסו לרכך את המיזם. "גדולי ישראל רואים כל התערבות ממשלתית בכללי הפיקוח על הקווים הכשרים, כמו התערבות בתכני הלימוד בתלמוד התורה" אמרו חברי הכנסת.

בנוסף, טענו הח"כים כי מבחינה רגולטורית אין מקום למשרד ממשלתי לפגוע בחופש הבחירה והעיסוק של הלקוחות ולבצע שינויים בקווים הכשרים. זאת, לדעתם, משום שהלקוח רוכש את המכשיר הכשר על דעת שהוא מקבל מוצר כשר המפוקח כפי הוראת הרבנים ולא כפי שיחליטו פקידי משרד ממשלתי.

"אם המשרד יבצע שינויים, תימנע הזכות של הלקוח לקבל מוצר שהוא רוצה בו", אמרו.

מיהדות התורה נמסר, "בסיום הפגישה סוכם כי לאחר השימוע במשרד התקשורת, יקיים השר, דיון נוסף עם חברי הכנסת ויתייעץ עמם איך להגן על הלקוחות, מבלי לבצע שום שינוי חד צדדי שיפגע בקווים הכשרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו