החל ממחר: תקופת הבידוד תקוצר ל-12 יום

משרד הבריאות פרסם את הנוהל לקיצור ימי הבידוד, אשר מחייב את המבודד לבצע שתי בדיקות קורונה כתנאי ל"שחרור" לאחר 12 יום.

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשפ"א

היבדק וסע
היבדק וסע
צילום: דוברות

בהנחיית שר הבריאות יולי אדלשטיין, ולאחר עבודת מטה שהוביל מנכ"ל משרד הבריאות והמלצות אנשי המקצוע של המשרד על מנת להקל על הציבור הנמצא בבידוד - פורסם נוהל קיצור בידוד שייכנס לתוקף הלילה בחצות.

על פי הנוהל, אדם המצוי בבידוד עקב חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל, יוכל לסיים את תקופת הבידוד בתוך 12 יום.

קיצור הבידוד יבוצע בתנאי שהמבודד יעמוד בתנאים הבאים:

1. ירשם כמבודד במאגר משרד הבריאות, בטופס המקוון או באמצעות מוקד קול הבריאות.

2. יבצע בדיקת PCR ראשונה לקורונה מוקדם ככל האפשר לאחר כניסתו לבידוד.

3. יבצע בדיקת PCR שניה לקורונה מהיום ה-10 לאחר המגע האחרון עם החולה או הכניסה לישראל, ולפחות 24 שעות לאחר ביצוע הבדיקה הראשונה.

אם שתי הבדיקות יהיו שליליות, יישלח למבודד אישור (במסרון או בשיחה טלפונית), והוא יוכל לצאת מבידוד 12 ימים לאחר המגע האחרון עם החולה או החזרה מחו"ל.

במשרד הבריאות מדגישים כי יש לבצע את הבדיקות בנקודות "היבדק וסע" (drive in) או בנקודות ייעודיות למבודדים. בנוסף, אם למבודד מופיעים תסמינים בכל זמן במהלך הבידוד, אין לקצר בידוד ויש להיבדק שוב. הנוהל יחול גם רטרואקטיבית, על מי שכבר נמצא בבידוד היום.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר היום: ''אני שמח מאוד שגם קיצור ימי הבידוד יוצא לפועל. המנכ"ל חתם ואנחנו יכולים לבשר לאזרחי ישראל שמי שיעמוד בתנאים יוכל לקצר את תקופת הבידוד ל-12 יום. אם יעבוד טוב, נוכל לחשוב על הקלות נוספות".

שר הבריאות בישר בטקס הפרידה מממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו וכניסת הממונה החדש פרופ' נחמן אש, על קיצור תקופת הבידוד מ-14 ל-12 ימים.