המלצת הצוות הבין משרדי: שימוש חופשי בקנביס מגיל 21

הצוות הבין משרדי לרפורמה בתחום הקנאביס הציג את מסקנות עבודתו, שעיקרן ליגליזציה של קנביס לבוגרים, וחסמים לשימוש בקרב צעירים

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשפ"א

שר המשפטים אבי ניסנקורן הכריז בצהריים (חמישי) על מסקנות הצוות הבין משרדי הצוות הבין-משרדי לגיבוש הרפורמה בקנאביס.

שר המשפטים ציין כי על פי המלצות הצוות תהפוך צריכת הקנביס לחוקית מגיל 21 ומעלה, זאת לצד הצבת חסמים על צריכת קנביס בגילאים צעירים יותר.

"אנחנו נפעל להכין תזכיר חוק כבר בימים הקרובים בעקבות המלצות הצוות, בעקבות ההבנה שיש תמימות דעים גם מצד גוש הליכוד וגם מצד גוש כחול לבן, לטובת הציבור הישראלי", אמר ניסנקורן.

ראש הצוות, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי) עו"ד עמית מררי, ציינה את עבודת הצוות שקיים 21 ישיבות מליאה והתייעצויות רבות עם מומחים ועם עמיתים בעולם.

בין היתר ציינה מררי את ההתייעצות עם בכירים בקנדה ובקולורדו הנמצאות בתהליך ליגליזציה, "היה לנו הרבה מה ללמוד ממומחים במדינות הללו".

שר הביטחון ויו״ר כחול לבן בני גנץ בירך את שר המשפטים והצוות הבין משרדי לאחר פרסום מסקנותיו לבחינת הרפורמה ללגליזציה. ״כפי שהבטחתי לאורך כל הדרך - אנחנו מביאים היום מתווה לגליזציה אחראי שמותאם לצרכים של מדינת ישראל. אני מברך את שר המשפטים אבי ניסנקורן ואת צוות הוועדה בראשות המשנה ליועמ"ש עמית מררי, שהובילו את הרפורמה ביחד עם חברי הכנסת רם שפע, שמוביל את הנושא מטעם כחול לבן, יחד עם ח״כ שרן השכל", אמר גנץ.

''אנחנו נוביל את השלמת תהליך החקיקה בכנסת, ואני מצפה לשיתוף פעולה ודיון ענייני של כלל הגורמים במערכת הפוליטית. יותר מדי אזרחים סבלו יותר מדי זמן - הגיעה העת לתקן״, הוסיף שר הביטחון.