טקס פרידה מפרויקטור הקורונה פרופ׳ רוני גמזו התקיים היום (חמישי) במשל"ט הקורונה של משרד הבריאות, בהשתתפות שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, סגן שר הבריאות יואב קיש, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ חזי לוי והפרויקטור הנכנס פרופ' נחמן אש.

שר הבריאות אדלשטיין אמר בטקס "כולנו כאן בסירה אחת. אנחנו לקראת דיון קבינט. המצב נזיל. ביציאה שלנו אנחנו נלחמים על כל שלב. איפה שניתן להקל אנחנו מקלים. עם כל החששות הצלחנו להגיע לאיים ירוקים באילת ובים המלח ולתת לעם ישראל קצת לנפוש ולנוח''.

אדלשטיין סיפר על קיצור ימי הבידוד שייכנס לתוקפו מחר. ''אני שמח מאוד שגם קיצור ימי הבידוד יוצא לפועל. המנכ"ל חתם ואנחנו יכולים לבשר לאזרחי ישראל שמי שיעמוד בתנאים יוכל לקצר את תקופת הבידוד ל-12 יום. אם יעבוד טוב, נוכל לחשוב על הקלות נוספות.

"עברנו 3.5 חודשים מאוד אינטנסיביים", סיפר שר הבריאות. ''הצלחנו אף פעם לא לריב. הסיבה פשוטה: באת לעשות את העבודה בלי לשאול שאלות. החודשים הספיקו לחשוף בפני כולנו את כל המצבים מהאופטימי בו ניסינו להימנע מהגבלות ועד למצב שהיינו צריכים להוביל לסגר מלא במדינה. עם הנגיף אי אפשר לדעת איך יתנהל. כולנו חבים לך תודה ענקית. מאחל לך שתראה את ההצלחה של מה שעשית בתוך בית החולים''.

אדלשטיין פנה לפרויקטור הנכנס: ''אני מאחל לך, נחמן, תקופה פחות סוערת אבל אי אפשר לדעת. מעולם הביטוי 'הצלחתך-הצלחתנו' לא היה נכון יותר".

פרופ' גמזו דיבר גם הוא בטקס הפרידה, ומתח ביקורת על הממשלה: "צריך פה הנהגה שלא אומרת לעם למה הוא לא צודק - אלא כזו שמדברת בגובה העיניים".

"אסור שנראה חולשה בין צרכים רפואיים לבין פוליטיקה. אלה היו 100 ימים קשים שדרשו ממני את כל תעצומות הנפש שיש בי. קיבלתי חיזוקים מהחברה הישראלית, גם בחברה הערבית ובחלק מהחברה החרדית", סיפר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו