הרב מנחם בורשטין
הרב מנחם בורשטיןצילום: מוטי לוריא, מכון פוע"ה

מכון פוע"ה, בשיתוף פרויקט 252 וערוץ 7 – יקיימו בתחילת השבוע כנס וירטואלי ראשון מסוגו על אפשרויות שימור פוריות (הקפאת ביציות) לרווקות בגילאים מתקדמים, על מנת לבנות בית ולהקים משפחה גם כשהחתונה מתעכבת

דבר ידוע הוא, שאחת הנגזרות של תופעת הרווקות המאוחרת היא אובדן הפוריות לפני הנישואין. כנס וירטואלי שייערך ביום ראשון הקרוב, יתמקד בנושא הזה ובפתרונות הקיימים כיום לשימור פוריות.

הכנס, שישודר בזום, הינו פרי שיתוף פעולה בין פרויקט 252 ומכון פוע''ה. את הכנס תנחה הרבנית ד"ר חנה קטן – רופאת נשים בעצמה.

לקבלת קישור כניסה לכנס – לחצו כאן

"אחד הדברים שמאוד הרגיזו אותי," מספר הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה, "היא העובדה שכשמציעים בחורה בת 35 ומעלה – הגבר לא מוכן לשמוע. וזה יכול להיות אפילו כשהגבר בין מעל 50. זה מאוד מאוד מעליב. ככה מזלזלים באישה? נכון שילודה זה דבר חשוב, אבל יש היום פתרונות, ועל כך נדבר בכנס."

במהלך הכנס יוסבר על מכון פוע"ה והעשיה בתחום הרווקות והפנויות, הרבנית ד"ר חנה קטן - רופאת נשים מומחית, משפיעה מאוד בתחום הפוריות והילודה - תסביר על שימור פוריות, וכן יתקיים פאנל מיוחד. הפאנל יכלול את הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה, הרב ליאור שגב - רב יועץ ופוסק במכון פוע"ה - שידבר על הצדדים ההלכתיים בנושא הקפאת ביציות, ד"ר מוריאל ירחי - יועצת רפואה והלכה במכון ומלווה את הפנויות (כל אחת לפי רצונה) שתדבר על התהליך והליווי של מכון פוע"ה, ונריה עזרא- שעברה את התהליך ותדבר על התהליך מנקודת מבטה.

"בסופו של דבר הנושא הזה הוא קריטי, ילודה זה דבר חשוב מאוד – והמענה של המכון פותר את הבעיות. אני לא אוהב לפרסם את זה, אבל עברנו את ה-100 אלף ילדים שנולדו בסיוע של מכון פוע"ה והעשיה שלפנינו רבה", מגלה הרב בורשטין.

"המענה של פרויקט 252 לתחום הפנויים - מבורך. הוא נותן מעטפת מקצועית ועדכנית לימינו ולכן אנו משלבים כוחות להגשמת החלום של כל אחת ואחד לזוגיות ולהקמת משפחה".

כאמור, הכנס הוירטואלי יתקיים ב\יום ראשון הקרוב (כ"ח חשוון 15.11.2020) בשעה 20:30. ההשתתפות בכנס ללא עלות, ומיועדת לנשים בכל גיל. לקבלת קישור כניסה לכנס – לחצו כאן.