טקס הסיום בזום
טקס הסיום בזום צילום: דוברות

נשיא המדינה ריבלין אמר אמר (רביעי) כי לנוכח מגיפת הקורונה והשלכותיה, "קיים חשש ממשי ששיעור לא מבוטל של תלמידי ישראל היום, דור העתיד שלנו, יישאר מאחור- לימודית וחברתית."

"קיים חשש אמיתי שהפערים החברתיים יעמיקו ושאיתם יתרחב הפער בין התלמידים החזקים והחלשים", הוסיף הנשיא בדברים ששלח לטקס הענקת התארים לבוגרות של מכללת אפרתה שנערך הערב בירושלים.

לדבריו, "בצל מגפת הקורונה שמוסיפה לגבות חללים רבים אנחנו משלמים מחירים כבדים בתחומים רבים נוספים, אבל בראש ובראשונה בחינוך."

הנשיא פנה למורות הצעירות ואמר כי "אנו מאמינים שבכוחכם לדאוג לכך שלתלמידינו עתיד מבטיח. תעשו זאת באמצעות כל הכלים שרכשתם במהלך הלימודים באמצעות היצירתיות, המקצועיות והמסירות שלכם אבל בראש ובראשונה מתוך הכרה בכובד האחריות שגלומה בשליחות שלקחתם על עצמכם פן תשתכח תורה מישראל."

באירוע, שנערך לראשונה באמצעות הזום, הוענקו התארים לכ- 200 סטודנטיות וסטודנטים שזכו לתואר הראשון בחינוך (B.ED ) ולתואר שני בחינוך (M.ED)

שר החינוך יואב גלנט אמר בברכה ששלח לארוע כי "המורה הוא מרכז מערכת החינוך ובזכותו אנחנו מתקדמים. מה שתעשו יוסיף כח לתלמידים וכח למדינת ישראל"

ד"ר סיגלית רוזמרין, ראשת בית הספר לחינוך אפרתה אמרה כי בימים אלו מקצוע ההוראה הוגדר מחדש ומורה זקוק כיום ליצירתיות, שליטה בכלים הדיגטליים, להתחדשות ולחידוש דרכי ההוראה. היא ברכה את הבוגרות והבוגרים ואמרה כי "זכיתם לעסוק במקצוע החשוב והמופלא שאין שני לו, היו טובים לתלמידיכם."

פרופ' שמואל סנדלר, נשיא מכללת אמונה אפרתה, בירך את הבוגרות והבוגרים ואמר כי אנו פועלים כל השנה בלב שלם ובתפילה שהמחנכות והמחנכים היוצאים מכור ההיתוך של המכללה יתמודדו בהצלחה עם האתגרים הרבים שצופנת מערכת החינוך בימינו. השנה, בשל מגבלות הקורונה.

שיר בלאו, נציגת הבוגרות, הודתה לסגל המרצים ואמרה, "אפרתה היתה לנו לבית. חינכו אותנו במכללה להאמין בתלמיד וביכולותיו, ובעיקר לאפשר לו להתנסות בעצמו ולהצליח, בשל החזון המיוחד של אפרתה לשים דגש על הלמידה וההשכלה לצד המשקל הרב על התנסות מעשית בשדה."

בלאו הודתה לרב המכללה, הרב ד"ר חנן יצחקי, שהנחה את הארוע, לסמנכ"ל המכללה, מיכל קליין נדב ולכל אנשי המינהלה על התמיכה בסטודנטיות לכל אורך שנות התואר.