נריה עזרא
נריה עזראצילום: עצמי

ד"ר מוריאל ירחי ממכון פוע"ה מזמינה נשים להשתתף בפאנל המיוחד בנושא 'הבטחת פוריות בגיל מאוחר' וקוראת להן לא להתבייש ולשמר את הפוריות שלהן.

לקראת הפאנל המיוחד שיתקיים הערב (ראשון) ויעסוק בשימור פוריות להבטחת פוריות בגיל מאוחר מסבירה ד"ר מוריאל ירחי, יועצת פוריות והלכה במכון פועה ומרכזת תחום שימוש פוריות במכון, את הצורך בשיח פומבי ואמיתי בנושא.

"מאוד עצוב לי שנשים מחכות לפעמים עד לגיל מאוחר כדי לפנות אלינו בשביל התהליך. לעתים זה מאוחר מדי עבורן", אומרת לנו ד"ר ירחי.

היא מספרת על התהליך שעוברות הנשים שפונות אליה. "כמעט כולן מפחדות מהטיפולים ומהתוצאות שלהן. אני מסבירה להן באופן מפורט מאוד את כל התהליך. רוב הבנות שמתחילות בחשש גדול עוברות עוד סבל ולכן עדיף להיכנס לתהליך עם פחות חששות".

"אני דואגת בעת הצורך להגיע עם המטופלת למרכז הרפואי. בעבר ליוויתי אני את כל הפונות, אך כיום אני דואגת לעוד מלוות בגלל שכמות הפניות עולה ב"ה והצורך הולך וגדל" מוסיפה ד"ר ירחי.

לדבריה, "יש מחסום נפשי גדול מאוד להרים את הטלפון. זה הדבר הקשה ביותר. אחר כך, אנחנו מתחילות לשוחח ואני מסבירה שנעבור את התהליך ביחד ושהוא עובד לאט לאט. במצב הזה חלק גדול מהקושי כבר יורד. הרבה פעמים נתקלתי במקרה של חברה או אמא של האשה שמתקשרת בשמה, כי היא מתקשה לעשות את הצעד הזה של להרים את הטלפון. אחרי זה באים לפגישה ולהיכרות ואז בדרך כלל המחסומים יורדים ומגיעה הנכונות".

לדברי נריה עזרא שעברה את ההליך: "להתמודד עם לב שבור יותר קשה מאשר להתמודד עם טיפולי פוריות. מדובר בפרויקט חיים ששווה את המאמץ וכל רגע של כאב וקושי. זו ההשתדלות שלי, אני מאושרת שעברתי את ההליך ושלמה עמו".

נריה ממליצה בחום למרות המורכבות ומציינת "כדאי ורצוי לקבל ליווי ועזרה מקצועית מדמות המבינה את התהליך. מוריאל היתה שם בשבילי כמלאכית שעזרה לי באופן אישי".

לקבלת קישור כניסה לכנס – לחצו כאן