נתניהו עם שרת החוץ הבולגרית
נתניהו עם שרת החוץ הבולגרית צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם סגנית ראש הממשלה ושרת החוץ של בולגריה אקטרינה זכרייבה במלון המלך דוד בירושלים.

בשיחה הוזכר כי השנה מציינים 30 שנה ליחסים הדיפלומטים בין ישראל לבולגריה. שני האישים הדגישו כי היחסים בין המדינות טובים מאוד, וזו הזדמנות לחזק ולהדק עוד יותר את שיתוף הפעולה בתחומים השונים.

בפתח הפגישה אמר רה"מ נתניהו, "סגנית ראש הממשלה ושרת החוץ זכרייבה, אני שמח לקבל אותך בירושלים. ראש הממשלה בויקו בוריסוב הוא חבר קרוב מאוד שלי ושל מדינת ישראל. אני שמח מאוד לשמוע שהוא החלים ושחזר לעבוד. אנא מסרי לו דרישת שלום חמה ממני".

"הידידות בינינו ארוכה וחוזרת לימי רומא העתיקה, כאשר יהודים השתקעו בבולגריה. כמובן, שלעולם לא נשכח את המנהיגות המופתית במלחמת העולם השנייה של הכמורה הבולגרית והאינטלקטואלים במדינה, בסופיה, בזמן השואה. לעולם לא נשכח זאת. מאז אותה תקופה, הידידות בינינו פורחת. אני באופן אישי, כסגן שר החוץ, לקחתי בזה חלק, כך שאני גאה מאוד ביחסים האלה", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אנחנו מובילים את הקשר בין המדינות אל העתיד בתחומי הטכנולוגיה, המסחר, הדיפלומטיה, הביטחון ובכל כיוון אפשרי. אני שמח מאוד שניתנה לי ההזדמנות לכונן את היחסים האיתנים האלה ולחזק אותם אף יותר, ושמח לקבל את פנייך כאן בירושלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו