פרוש ואייכלר נגד ליצמן

לאחר התפטרות השר יצחק כהן מתפקיד שר השיכון, דורשים הח"כים פרוש ואייכלר לקיים דיון סיעתי אודות איוש התפקיד השייך לאגודת ישראל

בן שאול , כ"ו בחשון תשפ"א

פרוש ואייכלר נגד ליצמן -ערוץ 7
אייכלר ופרוש
Photo by Aharon Krohn/Flash90

קרב פנימי באגודת ישראל: לאחר התפטרות השר יצחק כהן איש ש"ס מתפקיד שר השיכון, דורשים חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר לקיים דיון סיעתי אודות איוש התפקיד.

כזכור, לפני כחודשיים הודיע ח"כ יעקב ליצמן כי הוא מתפטר מתפקידו כשר השיכון. העילה הרשמית היתה מחאה על הטלת הסגר דווקא בחגי תשרי, אולם ביהדות התורה העריכו כי ליצמן חושש מפני פסיקה נגדו בפרקליטות שתאלץ אותו להתפטר והוא הקדים רפואה למכה.

בד בבד הוא ביקש להמשיך ולשלוט במשרד באמצעות הפיכתו לסגן שר במעמד שר. מאחר וראש הממשלה אינו יכול לכהן כשר בשל כתבי האישום המוטלים נגדו, ביקש ליצמן למנות את יצחק כהן איש ש"ס לתפקיד שר השיכון. בכך ביקש להיכנס למשבצת סגן השר שהתפנתה ולאחר שמכסת סגני השרים באגף הימין מוצתה.

אולם אמש, שבועות אחדים בלבד לאחר שנכנס לתפקידו, הודיע כהן על התפטרותו מהתפקיד.

ההתפטרות חוללה זעזוע בקרב אגודת ישראל שמלכתחילה לא אהבו את צעדיו העצמאיים של ליצמן, הן בכל הנוגע להתפטרותו מתפקידו, והן בעצם הענקת התפקיד ליצחק כהן איש ש"ס.

על פי המסתמן, ליצמן צפוי להגיש את שמו של מנכ"ל המשרד יאיר פינס לתפקיד השר. כעת, חבריו של ליצמן מסרבים לשתוק.

במכתב ששלחו סגן השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר לחברי הכנסת והנהלת אגודת ישראל הם דורשים דיון פנימי ומיידי בנושא.

"במסגרת ההסכם הקואליציוני שנחתם עם הליכוד לכנסת ה־ 23, קיבלה יהדות התורה ובחלוקה הפנימית 'אגודת ישראל', את תיק הבינוי והשיכון", כתבו.

בדבריהם הם מעלים על נס את חשיבותו של משרד הבינוי והשיכון: "אין ספק שזאת החלטה חשובה ונכונה, היות ואחת הבעיות המרכזיות של הציבור החרדי שהוא קופח במשך שנים רבות בתחום הדיור".

בעקבות ההתפטרות של כהן, הם כותבים כי "אנו רואים לנכון לבקש דיון פנימי ומיידי בנושא חלוקת התפקידים שאגודת ישראל קיבלה במסגרת ההסכם הקואליציוני ככלים לסייע ולשרת את כלל הציבור ואת ציבור בוחרינו בפרט".

"לאור זאת, הם מבקשים להתכנס כבר ביום ראשון בשבוע הקרוב כדי לקבל החלטה בנידון", סיכמו.