ד"ר שרון אלרעי-פרייס: "לא יהיו חיסונים נגד קורונה בחורף הקרוב"

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס מבהירה: "אנחנו עוד לא יודעים על החיסון של פייזר הרבה, היעילות שלו לא ברורה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשפ"א

ד"ר שרון אלרעי-פרייס: "לא יהיו חיסונים נגד קורונה בחורף הקרוב"-ערוץ 7
ד"ר שרון אלרעי
צילום: משרד הבריאות

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, טוענת כי בחודשים הקרובים לא יהיו ישראלים שיהיו מחוסנים נגד הנגיף.

בריאיון ל"אולפן שישי", אמרה ד"ר אלרעי-פרייס: "אנחנו לא יכולים להגיד כרגע שיהיו חיסונים בינואר, יש ניסיונות מאוד ראשוניים, יש פה תהליך שקרה בצורה מאוד מהירה וצריך להיות מאוד זהירים. בחורף הקרוב לא נראה פה אנשים שמחוסנים נגד קורונה".

"בינואר יגיעו חצי מיליון מנות, מה שיספיק ל-250 אלף אנשים - וזה יקרה רק אם החיסון באמת יאושר על ידי מנהל התרופות האמריקני".

"אנחנו לא יודעים על החיסון הזה הרבה, הוא חדש ורק מייצרים אותו, היעילות שלו עדיין לא ברורה", הבהירה. "אני כעובדת מערכת בריאות הייתי מקבלת אותו ראשונה אם הייתי צריכה אבל צריך להבין שמה שקרה הוא שבאמצע המחקר פתחו כמה מעטפות כדי לראות מה קורה והתוצאות של היעילות שראו הן ראשוניות".

"משרד הבריאות עובד במשך חודשים גם עם חברות אחרות, אי אפשר להגיד אילו כי מדובר בהסכמי סודיות. הגישה של משרד הבריאות הייתה לא לשים את כל הביצים בסל אחד, אלא ללכת למהלכים של חוזים עם מספר חברות".

ראש הממשלה נתניהו הודיע ביום שישי כי ישראל חתמה עם חברת פייזר על ההסכם לרכישת 8 מיליון חיסונים, "זהו יום גדול למדינת ישראל, יום גדול בדרך לניצחון על הקורונה", פתח נתניהו את ההצהרה. "ברגעים אלו אנחנו חותמים על ההסכם עם פייזר על קבלת 8 מיליון חיסונים בעבור 4 מיליון אזרחי ישראל. החיסון של פייזר דורש שתי מנות חיסון לאדם".