ישי יצחקוב בהנחת התפילין
ישי יצחקוב בהנחת התפילין צילום: יח"צ

את בר המצווה המרגשת שנחגגה לישי יצחקוב בפנימיית "עלה" בבני ברק אף אחד מצוות העובדים, ההנהלה והמשפחה לא ישכח.

ישי סובל ממוגבלות קשה והוא נושא איתו מחלה גנטית שאין לה מרפא. מאז גיל חמש הוא מטופל ונעזר כסא גלגלים שהותאם במיוחד בשבילו. גם אחיו לוקה במוגבלויות הללו, מחלה שתוקפת אותם כל הזמן ותוחלת החיים שלהם לא גבוהה.

בקיץ האחרון חגג ישי 13 שנים אך בגלל הקורונה לא הייתה אפשרות לחגוג כראוי בגלל שהוא בסיכון. עם ירידת התחלואה ובדיקות קורונה שנערכים לצוותים המטפלים ב"עלה", המוסד השיקומי בבני ברק בו הוא מטופל, סוף סוף חגגו לישי אירוע בר מצווה.

לאירוע הגיעו ימו, אחיו הצעיר שמוגבל בעצמו באותה מחלה גנטית, הצוותים המטפלים וחבריו, ילדים מעמותת עלה, הסובלים גם הם ממוגבלויות שונות. באירוע הניחו לישי תפילין וטלית, שרו ורקדו לו יחד עם חבריו לפנימיה.

אמו, חגית סיפרה בהתרגשות: "כשהגעתי לבר מצווה היום לא האמנתי שככה תראה החגיגה. ריגשתם אותנו מאוד מאוד. אין מסגרת טובה יותר לישי שלנו מאשר עלה ואנחנו כל כך שמחים וכל כך מודים לכם על ההשקעה עד הפרטים הקטנים בשביל לתת לישי ולנו את האווירה והשמחה של חגיגת בר מצווה, כמו כל ילד."

הרב יהודה מרמורשטיין, מנכ"ל ומייסד עלה בירך את ישי ואמר: "חגיגה כזאת בימי הקורונה היא דבר מיוחד. בכל שנה עשינו בר מצווה לכל ילדי עלה שהגיעו למצוות באולם מפואר וחגיגה גדולה, אך הקורונה שינתה הכל ואני שמח מאוד שהצלחנו לחגוג לישי למרות המגבלות. אני מודה לצוותים שעשו הכל כדי שבר המצווה תצא לפועל".