דעה: תודה לך, הנשיא טראמפ

למרות האהבה הגדולה שדונלד טראמפ הרעיף על מדינת ישראל, הוא לא הצליח לקבל מילה טובה אחת מפרשני השמאל.

ברל'ה קרומבי , כ"ז בחשון תשפ"א

דעה: תודה לך, הנשיא טראמפ -ערוץ 7
ברל'ה קרומבי
צילום: באדיבות המצולם

1. דונלד טראמפ לא יתן לבימת ההיסטוריה להוריד אותו בקלות, מבלי להשאיר חותם משמעותי. כמו כל נשיא אמריקני גם הוא רוצה לנצל את תקופת סיום הכהונה, עד שייאלץ לפנות את החדר הסגלגל בבית הלבן, כדי לקבוע עובדות בשטח. רק שהפעם מדובר בעובדות חשובות, שקריטיות עבור מדינת ישראל.

זו הזדמנות טובה להזכיר לשמאל הישראלי, שהתרפק על אובמה, שהמתנה של אובמה למזרח התיכון הייתה הסרת הווטו של ארצות הברית על הצבעה באו"ם נגד ישראל, שקבעה שההתנחלויות אינן חוקיות. בהחלטה ההיא אגב היה פעיל גם סגן נשיא ארצות הברית באותה קדנציה, ג'ו ביידן, ששיכנע בעצמו מספר מדינות להצביע נגד ישראל.

לטראמפ לעומתו יש כמובן מורשת אחרת. הוא הודיע כבר השבוע שינצל את התקופה הקרובה, עד לסיום ממשלו, כדי להדק את הסנקציות על איראן ולקבע אותן, כך שיחייבו גם את הממשל הבא.

2. אבל למרות האהבה הגדולה שדונלד טראמפ הרעיף על מדינת ישראל, הוא לא הצליח לקבל מילה טובה אחת מפרשני השמאל. הכרת הטוב היא לא משהו שקיים בלקסיקון שלהם.

בלתי נתפס היה לראות את חוסר המוסריות של השמאל. אותם פרשנים שניצלו את הקיץ האחרון כדי לנפוש בצימרים בגולן, שכחו להודות לדונלד טראמפ שהיה הנשיא הראשון שהכיר בגולן. אותם עיתונאים שאחרי שפיזזו עם החוגגים בוושינגטון על ניצחון ביידן, שבים לישראל בטוחה יותר, שוכחים להכיר טובה למי שבזכותו הוטלו הסקנציות החמורות על האיראנים.

וזו לא רק הטובה האישית לאזרחי ישראל. טראמפ היה הנשיא האמריקאי המוסרי ביותר, שהכיר בזכותנו על הארץ, הכיר בירושלים כבירת העם היהודי, ובעובדה הפשוטה שיהודה ושומרון הם ערש אבותינו ולא כארץ נוכריה.

רק מי שלא מבין שזכותו של העם היהודי בארצו היא הדבר המוסרי ביותר, יכול להתנהג בכזו חוסר מוסריות ולכפור בטובה, הכל מתוך רצון להיות חלק מ"העולם הגדול". אותו עולם שהערכים שלו הביאו אותו להתבלבל בין הרעים לטובים ולהגן על טרוריסטים.

3. ככל הנראה המצב הפוליטי של טראמפ כעת סופי. הוא מערער על תוצאות הבחירות בצדק, כי היו גם היו זיופים קשים. אבל לערעור הזה אין הרבה היתכנות ריאלית. קשה להאמין שבית המשפט יתערב בצורה דרמטית כזו, כשההפרש עומד על 2%.

אבל עם ישראל יזכור את דונאלד טראמפ ברשימת חסידי אומות העולם שהיטיבו עמו. הוא יוזכר לצד כורש ובלפור בנשימה אחת. לא היה עוד נשיא אמריקאי שהבין בצורה בהירה כזו את האינטרסים הנכונים במזרח התיכון.

אובמה חשב להפוך את המזרח התיכון לדמוקרטיה אחת גדולה וקיבלנו את דאעש, עם מלחמות אזרחים ורבבות נרצחים. גם אירופה שגילתה חולשה מול הטרור האיסלאמי הפכה לנגועת טרור ואיש לא באמת מגן עליה מהטרוק האיסלאמי, שאת שמו אסור להזכיר בגלל משטרת הפוליטיקלי-קורקט.

אבל טראמפ נותר מסוג המנהיגים, שגם אם הליכותיו לא מנומסות וסגנונו בוטה, מעשיו נכונים.

4. אז תודה דונלד! תודה על העברת השגרירות לירושלים. תודה על ההכרה בירושלים כבירת העם היהודי. תודה על הפסקת התקצוב לאונר"א. תודה על סגירת שגרירות אש"ף בוושינגטון. תודה על סגירת הקונסוליה האמריקאית במזרח ירושלים. תודה על הסקנציות נגד איראן. תודה על ההכרה ביהודה ושומרון. תודה שהפכת את אבו מאזן ושאר מרעיו המחבלים ללא לגיטימיים ולא רלוונטיים.

נתגעגע.

הטור התפרסם בעלון שבת "גילוי דעת"