חוץ מאל על: הצ'ק אין לטיסות הבינלאומיות ייערך בטרמינל 1 בנתב"ג

נוסעים בטיסות בינלאומיות יבצעו את תהליך הצ'ק אין והבידוק הביטחוני בטרמינל 1 ואז יועברו לדיוטי פרי בטרמינל 3, שם ימתינו לטיסתם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשפ"א

צ'ק אין בנמל התעופה. אילוסטרציה
צ'ק אין בנמל התעופה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

נמל התעופה בן גוריון הודיע כי החל מהיום (ראשון) כל תהליך הרישום לטיסה (צ'ק אין) והבידוק הביטחוני בטיסות הבינלאומית עובר לטרמינל 1, למעט טיסות אל על שימשיכו לצאת מטרמינל 3.

בזמן העתקת הפעילות יבוצעו עבודות שדרוג במערכות המיון אשר בטרמינל 3, עבודת אחזקה שתוכננה מראש. העבודות החלו ב-1 בנובמבר והן תימשכנה כחודשיים.

הנוסעים בטיסות הבינלאומיות יבצעו את תהליך הצ'ק אין והבידוק הביטחוני מטרמינל 1. לאחר תהליך הבידוק יועברו הנוסעים לדיוטי פרי שבטרמינל 3, שם ימתינו לטיסתם.

בנתב"ג מציינים כי החניון הצמוד לטרמינל 1 פתוח לציבור הטסים ומדגישים, כאמור, כי תהליך הרישום לטיסה והבידוק הביטחוני לטיסות אל על יימשך מטרמינל 3.

בימים האחרונים הוקמה מעבדת קורונה בנתב"ג והוצבו עמדו לבדיקת קורונה בטרמינל 3, עבור הישראלים הטסים לחו''ל. המעבדה מופעלת על ידי חברת Check2Fly.

בדיקת קורונה מהירה שתוצאותיה מתקבלת עד 4 שעות תעלה 135 שקלים. בדיקת קורונה רגילה תעלה 45 שקלים בלבד ותוצאותיה יתקבלו תוך 14 שעות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שביקר בשבוע שעבר בנתב"ג אמר ''פתחנו היום את מעבדת הקורונה החדשה בנתב״ג על מנת לאפשר בדיקות מהירות של יוצאים ונכנסים. הדבר הזה יכול לעזור לנו לחזור לשגרת תעופה טובה יותר, מהירה יותר ויעילה יותר. המטרה שלנו היא לחבר בחזרה את ישראל לעולם, כמה שיותר מהר וכמה שיותר בטוח''.